Te chwyty powinien każdy znać – Krav maga we Wrocławiu.

Krav Maga to popularna izraelska wojskowa sztuka walki. Stała się w ostatnich latach coraz bardziej popularnym treningiem fitness i formą samoobrony. Opiera się ona na koncepcji bycia wyjątkowo wydajnym w rzeczywistych sytuacjach. Istnieje już od lat 40. XX wieku, ale ostatnio staje się coraz popularniejsza we Wrocławiu.

Dlaczego warto uczyć się Krav Magi we Wrocławiu?

Większość osób, kiedy słyszy o sztukach walki nie myśli w pierwszej kolejności o treningu. Ludzie myślą, że karate to kopanie, jiu jit su to rzucanie innymi itp. Jednak tak naprawdę sztuki walki to intensywny trening, który rozwija nasze mięśnie i kondycję. Aby wytrzymać uderzenie, gdy nadejdzie czas, potrzebujemy mocnych podstaw i Krav Maga je daje. Aby wyprowadzić cios musimy mieć naprawdę mocne przedramiona i ramiona.

Nauka nowej umiejętności zawsze niesie ze sobą podwyższony poziom pewności siebie, a nauka Krav Maga nie jest inna. Wiedząc, że lepiej radzimy sobie z ochroną samych siebie w sytuacjach kryzysowych, jesteśmy znacznie bardziej pewni siebie. Może nauczymy się Krav Magi i nigdy nie będziemy jej potrzebować. To bardzo dobrze, ponieważ oznacza to, że nie wpadliśmy w żadne tarapaty. Jednak sam fakt, że uczestniczyliśmy w wielu zajęciach i nabyliśmy pewnych umiejętności da nam poczucie, że kiedy skupimy się na czymś, możemy to osiągnąć.

Jakich chwytów powinien się nauczyć każdy?

Czy każdy powinien uczyć się sztuk walki? Zdecydowanie nie. Nie jest to aktywność fizyczna dla każdego. Jednak każdy z nas powinien umieć się obronić. Im słabsi jesteśmy tym bardziej niezbędny jest dla nas kurs samoobrony dostępny w Legnicy i Wrocławiu. Niewątpliwie w dzisiejszych czasach często słyszy się o napaściach czy kradzieżach. W Polsce unikanie chodzenia po zmroku jest niemalże niemożliwe – zwłaszcza zimą, kiedy robi się ciemno nawet o 16 po południu. Z tego powodu każdy z nas powinien nauczyć się bronić. Zwłaszcza osoby młode, kobiety i osoby starsze powinny wiedzieć jak się zachować. Dzięki uczestnictwu w zajęciach samoobrony we Wrocławiu dowiemy się wszystkiego, co niezbędne.

Nauka Krav Magi uczy nas chronić się w niebezpiecznych sytuacjach. Jeżeli dobrze pójdzie nigdy nie będziemy musieli skorzystać z tej wiedzy. Jeśli jednak nadejdzie moment, kiedy będziemy musieli się bronić – będziemy gotowi. Nauczymy się oceniać niebezpieczne sytuacje i wychodzić z nich bez obrażeń ciała. Może to oznaczać unikanie walki z kimś pijanym w barze lub ucieczkę przed rabusiami. Cokolwiek się nie wydarzy, będziemy przygotowani.

sztuki walki legnica

Dodatkowe korzyści z nauki Krav Magi we Wrocławiu

Nawiązanie przyjaźni, zwłaszcza kiedy jesteśmy już po studiach, może nie być najłatwiejsze. W pracy spotykamy osoby w różnym wieku, często zajęte lub o kompletnie innych pasjach niż nasze. Ze znajomymi z młodości też może być coraz ciężej się spotkać – zakładają rodziny, zajmują się dziećmi i mają własne pasje. Dołączając do studia Krav Maga we Wrocławiu mamy okazję poznać innych ludzi z dobrą kondycją fizyczną i spędzić razem dużo czasu. To znacznie ułatwi nam zawarcie nowych znajomości.

Dodatkowo taki trening zapewni nam mocne mięśnie, lepszą kondycję oraz piękną sylwetkę. Jeżeli myślimy o tym, żeby schudnąć to zdecydowanie dostarczy nam wiele okazji, by spalić kalorie. Pomoże nam w łatwy sposób pozbyć się dodatkowych centymetrów.

Kategoria: Sport

Sprawdź:

Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac? Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac?
Kto może wypożyczyć samochód długoterminowo? Kto może wypożyczyć samochód długoterminowo?
Komu potrzebne są usługi tłumacza języków obcych? Komu potrzebne są usługi tłumacza języków obcych?
Gdzie zlecić naprawę samochodu marki Ford? Gdzie zlecić naprawę samochodu marki Ford?
© 2019 Opolski Biznes.
Opolski biznes w jednym miejscu.