Urządzenie pomiarowe do maszyn z serii TMPO – co warto o nich widzieć

Obrabiarki CNC to specjalistyczne urządzenia sterowane numerycznie, które sprawiły, że produkcja znacząco przyspieszyła, a ponadto możliwe jest obecnie tworzenie produktów z niespotykaną dotychczas jakością, precyzją i szybkością.

Jednak aby urządzenia tego typu mogły działać w prawidłowy sposób, niezbędne jest stosowanie również innych dodatkowych akcesoriów, które w tym pomogą. Urządzenia pomiarowe, czyli tzw. sondy, odgrywają tutaj bardzo ważną rolę. Dzięki nim możliwe jest prowadzenie kontroli jakości produkowanych wyrobów, co ma bardzo duże znaczenie dla różnego rodzaju firm produkcyjnych. Na rynku dostępne są obecnie różne urządzenia pomiarowe, ale z pewnością bardzo ciekawym rozwiązanie są sondy pomiarowe do maszyn z serii TMPO. Warto więc wiedzieć czym są tego typu urządzenia, jak działają, jakie parametry mają, jakie jest ich zastosowanie i czym się charakteryzują?

Czym są urządzenia pomiarowe do maszyn z serii TMPO?

Sondy pomiarowe wykorzystywane podczas użytkowania obrabiarek CNC to bardzo precyzyjne urządzenia, które pozwalają na uzyskanie rzetelnych danych geometrycznych odnośnie wytwarzanego produktu. Dzięki tego typu sondom pomiarowym wszelkie procedury produkcyjne przebiegają znacznie szybciej, sprawniej i bez niepotrzebnych komplikacji. Urządzenia te występują w różnych wersjach, ale jednym z lepszych rozwiązań są z pewnością urządzenia pomiarowe do maszyn z serii TMPO, który wyposażone zostały w enkoder optyczny. Modele z tej serii pozwalają na wykonanie bardzo precyzyjnych pomiarów na krótkim odcinku, przez co idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie cechy te są priorytetowe. 

Jak działają urządzenia pomiarowe TMPO?

Urządzenia pomiarowe z serii TMPO to sondy, które wykorzystuje się do badania wymiarów produktów wytworzonych za pomocą obrabiarek CNC. Urządzenie to dzięki temu, że połączone jest z odczytem cyfrowym, bardzo dobrze sprawdza się w roli czujnika mechanicznego. Posiada ono również wbudowany enkoder optyczny, czyli pewnego rodzaju czujnik kontroli ruchu, który wysyła informację zwrotną o pracy maszyny do układu sterowania. Proces ten odbywa się poprzez przetworzenie odczytów wykonanych za pomocą źródła światła oraz specjalnego czujnika, na sygnał elektryczny zrozumiały dla układu sterowania. Rozwiązanie to jest bardzo wydajne, skuteczne i precyzyjne w działaniu. Z tego też względu sondy pomiarowe TMPO z enkoderem optycznym są tak często wykorzystywane w wielu firmach produkcyjnych do kontrolowania produkowanych wyrobów. 

pomiar

Parametry urządzeń pomiarowych TMPO

Urządzenia pomiarowe stosowane m.in. podczas kontroli jakości wyrobów tworzonych przez obrabiarki CNC muszą posiadać odpowiednie parametry, które pozwolą im na realizację dokładnych i trafnych pomiarów. Sondy pomiarowe z serii TMPO mają zakres pomiaru wynoszący 30 mm / 50 mm, rozdzielczość 5 mikronów / 10 mikronów oraz prędkość pomiaru 1 m/s dla 5 mikronów i 2 m/s dla 10 mikronów. Zasilanie w tych urządzeniach to 5VDC,  sygnał wejściowy TTL / RS422, wtyczka to D-sub 9 pin / okrągła 7 pin, a gwint końcówki pomiarowej ma rozmiar M2,5. Ponadto całe urządzenie schowane jest w bardzo solidnej i sztywnej obudowie, która stanowi skuteczną ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami czy zanieczyszczeniami.

Zastosowanie urządzeń pomiarowych TMPO

Sondy pomiarowe z serii TMPO to urządzenia, które zostały zaprojektowane z myślą o wykonywaniu bardzo precyzyjnych pomiarów na krótkim odcinku. Z tego też względu są one stosowane właśnie w tego typu sytuacjach. Z pewnością jest to idealny wybór dla dokładnych maszyn pomiarowych lub testowych, a w połączeniu z odczytem cyfrowym urządzenie to jest dobrym zamiennikiem dla czujnika mechanicznego. 

Czym charakteryzują się urządzenia pomiarowe z serii TMPO?

Szukasz sprawdzonego i niezawodnego urządzenia pomiarowego działającego na podstawie enkodera optycznego? Sondy pomiarowe z serii TMPO to idealny wybór. Urządzenia te zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o bardzo precyzyjnych pomiarach realizowanych na krótkich odcinkach, co sprawia, że znajdują one zastosowanie w bardzo wielu różnych branżach, w których konieczne jest kontrolowanie wymiarów finalnego produktu. Dzięki temu produkcja wyrobów o ściśle określonych wymiarach, jakości i powtarzalności jest dużo łatwiejsza i skuteczniejsza. Przekłada się to bardzo często na większe zainteresowanie danym produktem wśród klientów, a tym samym również na zysk firmy produkcyjnej.

Kategoria: Biznes

Sprawdź:

Poznaj korzyści z założenia pompy ciepła w swoim domu! Poznaj korzyści z założenia pompy ciepła w swoim domu!
Nowoczesne metody zarządzania bezpieczeństwem informacji Nowoczesne metody zarządzania bezpieczeństwem informacji
Jak poprawić rozwój u dwulatków? Jak poprawić rozwój u dwulatków?
Jak wybrać odpowiednie łóżko dla chorego leżącego? Jak wybrać odpowiednie łóżko dla chorego leżącego?
Opolski biznes w jednym miejscu.