Obsługa bhp – do kogo się zwrócić?

Każdy pracodawca oraz każdy człowiek wie, że wszelkie szkolenia BHP, kursy pierwszej pomocy czy też zapewnienie pracownikom wszelkich określonych standardów bezpieczeństwa pracy są obowiązkiem pracodawcy. Są po prostu od niego wymagane. Między innymi dlatego też na rynku pojawiło się wiele firm, które świadczą wszelkie usługi, które są związane z BHP. W swoich usługach zapewniają także obsługę w bardzo atrakcyjnych pakietach rocznych czy też w pakietach miesięcznych.

Wsparcie specjalistów od BHP

Musimy jednak wiedzieć jak dobrze wybrać firmę, która będzie nam zapewniać czysty spokój oraz jednocześnie wciągnąć w dodatkowe koszty, które są zupełnie niepotrzebne. Obsługa BHP nie jest dziedziną łatwą. Jako pracodawcy musimy obowiązkowo przeczytać dokładnie ofertę. Wiele firm, które świadczą obsługę BHP oferuje nam bardzo niską stawkę za wszelkie poszczególne pakiety. Następnie mogą jednak od nas zażądać opłat dodatkowych za prowadzenie wszelkiego rodzaju konsultacji, szkoleń, oceny ryzyka zawodowego, dojazd czy też inne różnorodne działania. Wszelkie ukryte koszty są tak zwanymi chwytami. Bardzo często już w trakcie realizacji umowy okazuje się, że nagle mimo naszego abonamentu musimy także dopłacać za każdą czynność w zasadzie z osobna. Gdy wszystkie nasze koszty zsumujemy to nagle okaże się, że oferta z której skorzystaliśmy wcale nie jest taka korzystna jak nam się na początku wydawało. Wraz z podpisaną umową zaczynają się nasze problemy. Nie możemy zerwać umowy ponieważ automatycznie zostaniemy obciążeni horrendalnymi karami. Jest to dla nas w zasadzie sytuacja bez wyjścia. Dlatego też gdy decydujemy się na to czym jest obsługa BHP musimy zainteresować się tym co mamy wliczone w dany pakiet.

firma_bhp

Sytuacja wygląda tak że im więcej mamy komplikacji oraz wszelkich warunków to możemy mieć większą pewność, że coś pójdzie nie tak jak sobie zaplanowaliśmy wcześniej czy też wyliczyliśmy. Musimy wiedzieć, że dodatkowe koszty w zasadzie czają się za rogiem. Bardzo często jest tak, że pierwsze szkolenie BHP (www.kontrakt.eu/bhp.html) jest zupełnie za darmo, a już kolejne będą nam policzone według czynnika. Czasem jest również tak, że korzystną mamy cenę gdy zamówimy ocenę ryzyka zawodowego dla przynajmniej dziesięciu stanowisk, a zupełnie ceny „z kosmosu” zostaną nam przedstawione gdy interesuje nam ocena ryzyka zawodowego dla jednego czy też trzech stanowisk. Musimy wiedzieć, że firmy które są godne zaufania to firmy, które jasno mówią co możemy dostać w ramach obowiązującego nas abonamentu. Jeśli specjaliści potwierdzają, że w ramach szkolenia wykonują szkolenia BHP, prowadzą kursy zawodowe i będą także sprawować nadzór kompleksowy nad bezpieczeństwem i higieną pracy to nie musimy się martwić o drobne napisy wypisywane na dole stron równie drobnymi literkami. W takich przypadkach mamy do czynienia z zakresem usług BHP, które są w sposób bardzo jasny ustalone. Musimy wiedzieć, że dziedzina jaką jest bezpieczeństwo i higiena pracy jest dziedzina bardzo rozbudowaną, ale jednocześnie naprawdę bardzo ważną.

Kategoria: Biznes Tags: , , ,

Sprawdź:

Ukraińcy w Polsce – jak uzyskać pozwolenie na pobyt i pracę Ukraińcy w Polsce – jak uzyskać pozwolenie na pobyt i pracę
Artroskopia stawu barkowego – w jakim celu się ją przeprowadza? Artroskopia stawu barkowego – w jakim celu się ją przeprowadza?
Czy komornik może zająć zwrot podatku z zagranicy? Czy komornik może zająć zwrot podatku z zagranicy?
Mieszkanie w okolicach Wrocławia Mieszkanie w okolicach Wrocławia
© 2019 Opolski Biznes.
Opolski biznes w jednym miejscu.