Jak dobrać bluzkę do okazji?

Dobranie odpowiedniej bluzki może okazać się nie lada problemem. Musi być ona odpowiednio dobrana zarówno krojem, kolorem oraz fasonem w zależności od danej okazji i sytuacji. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę?

Bluzka dobrana odpowiednio do sylwetki

Wybranie odpowiedniej bluzki lub koszuli niezależnie od okazji powinno zostać rozpoczęte od wybrania kroju pasującego do sylwetki. Dzięki wybraniu odpowiedniego modelu możliwe będzie ukrycie niedoskonałości figury i podkreślenie jej atutów. W przypadku pań, które chcą zakryć większy brzuch najlepiej wybrać fasony odcinane pod biustem. Chcąc ukryć szersze ramiona unikajmy bufiastych rękawków oraz koszulek, które kończą się w połowie ramienia. Panie które posiadają duży biust nie powinny go nadmiernie podkreślać gdyż może to wyglądać wulgarnie i nieestetycznie. W przypadku większego biustu warto wybrać z bluzki typu kimono z dekoltem w kształcie litery „V”. Panie o niewielkim biuście mogą optycznie go powiększyć korzystając z bluzek, które na dekolcie są wzbogacone w falbanki lub ozdoby.

Bluzka powinna być również odpowiedniej długości. Krótka koszulka w momencie podniesienia rąk w górę odsłoni nasz brzuch i plecy, co będzie wyjątkowo nieeleganckie zwłaszcza podczas spotkań biznesowych lub wieczorowych kolacji. Pamiętajmy również aby wybierać koszulki zgodnie z naszym rozmiarem gdyż zbyt opięte jak i za duże będą działały niekorzystnie na prezentowanie się całej sylwetki. Przed wyjściem dokładnie sprawdźmy w lustrze jak prezentujemy się z przodu oraz z tyłu. Upewnimy się wówczas czy wszystko jest jak na należy.

Bluzkę należy również dobrać pod względem panujących na zewnątrz temperatur. W lecie, gdy szybko się pocimy, koniecznie wybierajmy bluzki wykonane z przewiewnych materiałów, na których nie będzie widać nieestetycznych plam. Warto wówczas wybierać czarne lub białe koszulki, które nawet w sytuacji gdy długo będziemy je wykorzystywać będą wciąż prezentowały się schludnie i elegancko.

Kolor stosowne do sytuacji

Na co dzień możemy wybierać różnorodne barwy bluzek jednak w bardziej zawodowych sytuacjach lub podczas wieczornych spotkań lepiej ograniczyć się do naturalnych i neutralnych barw, a także a także do bieli i czerni. Doskonale sprawdzają się wieczorem również szarości, wszelkiego rodzaju beże oraz granaty. Na wieczorowe wyjścia bezpiecznie jest również wybranie czerni, która jest wyjątkowo uniwersalna i dodatkowo optycznie wyszczupla sylwetkę. Podczas spotkań biznesowych koniecznie unikajmy koszula z dużym dekoltem. Najlepiej postawić na schludny, minimalistycznych wygląd, który jednocześnie będzie świadczył o naszej skromności i elegancji. Na co dzień możemy wybierać bardziej swobodne bluzki o różnych barwach, wzorach i fasonach.

Istotny jest również rękaw bluzki lub jego brak. W przypadku eleganckiego wyjścia na przykład kolacji a także w sytuacjach zawodowych oraz kiedy znajdujemy się w kościele lub innych sakralnych miejscach koniecznie zasłońmy ramiona, a także unikajmy głębokich dekoltów. Wybierając bluzki z długim rękawem przypilnujmy by nie było on zbyt długi.

Ważnym elementem jest również biustonosz, który zostanie zastosowany do danej bluzki. W żadnej sytuacji nie powinien on wystawać spod koszuli, ani prześwitywać. Mimo pojawiający się mody na dobieranie kontrastującego stanika do bluzki, takie trendy najlepiej postawić na mniej formalne sytuacje np. na wakacyjne podróże za miasto. Na co dzień lepiej zastosować się do tradycyjnych zasad i reguł, które sprawią, że w każdej sytuacji będziemy odbierane jako osoby eleganckie i nigdy nie zaliczymy faux pas.

Artykuł powstał dzięki współpracy z lema24.pl

 

Kategoria: Ciekawostki Tags: , ,

Sprawdź:

Ukraińcy w Polsce – jak uzyskać pozwolenie na pobyt i pracę Ukraińcy w Polsce – jak uzyskać pozwolenie na pobyt i pracę
Artroskopia stawu barkowego – w jakim celu się ją przeprowadza? Artroskopia stawu barkowego – w jakim celu się ją przeprowadza?
Czy komornik może zająć zwrot podatku z zagranicy? Czy komornik może zająć zwrot podatku z zagranicy?
Mieszkanie w okolicach Wrocławia Mieszkanie w okolicach Wrocławia
© 2019 Opolski Biznes.
Opolski biznes w jednym miejscu.