Czy esperal może być pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu ? Wywiad

Nie istnieje jeden skuteczny środek na zwalczenie choroby alkoholowej, który okazałby się w każdym przypadku w 100% skuteczny. Dlatego terapeuci często korzystają z efektu synergii, który daje lepsze widoki na wyleczenie. Korzystanie z wielu metod leczenia jest nie tylko sensowne ale i polecane przez terapeutów, którzy podkreślają że ten sposób leczenia jest najbardziej efektywny. Jednym z elementów, które mogą okazać się pomocne podczas leczenia jest wszywka alkoholowa inaczej znana pod nazwą esperal.

Esperal jedną z możliwości wsparcia terapii

Polegając tylko na jednym sposobie walki z choroba alkoholową pacjenci odbierają sobie szansę na skuteczną i długotrwała poprawę. Dlatego podczas leczenia uzależnienia od alkoholu można rozważyć włączenie w terapię wszywki alkoholowej, która działa na zasadzie wywoływania awersji do alkoholu. Leczony w ten sposób alkoholik co prawda nadal odczuwa chęć spożycia alkoholu jednak jego zamiary są hamowane przez wizje pojawiających się po jego wypiciu efektów ubocznych. Do nich zaliczane są miedzy innymi różnego rodzaju bóle: głowy czy brzucha a także nudności, zaczerwienienie twarzy oraz duszności. Pacjent absolutnie powinien wystrzegać się od spożywania napojów zawierających alkohol przez cały czas trwania działania leku, który wynosi w zależności od wielu czynników do jednego roku. Po tym czasie pacjent wraz z terapeutą powinien podjąć decyzję o ewentualnym ponownym wszczepieniu tabletek zawierających substancję czynną – disulfiram.

esperal-wszywki

Z tego powodu esperal Kraków stanowi dobre rozwiązania jeśli chodzi o uzupełnienie terapii. Jest to metoda znana już od kilkudziesięciu lat i stosowana w wielu krajach Europy. Do jej zalet należy między innymi szerokie zastosowanie w terapii alkoholizmu – wielu pacjentów może zakwalifikować się do zabiegu wszycia esperalu a sam lek rzadko kiedy wywołuje jakieś reakcje alergiczne.

Wszywka dostępna tylko w gabinecie lekarskim

Kwalifikacja do zabiegu odbywa się wyłącznie w porozumieniu z lekarzem. Przeprowadzenie samego zabiegu leży w gestii chirurga, który pod znieczuleniem miejscowym wprowadza tabletki z disulfiramem na głębokość kilku centymetrów. Takie umiejscowienie gwarantuje małą inwazyjność zabiegu oraz komfort dla pacjenta po zagojeniu się rany. Pacjent właściwie nie odczuwa skutków posiadania wszywki poza koniecznością samokontroli i bezwzględnego przestrzegania abstynencji przez czas działania substancji czynnych. Polecamy klinikę esperal 24h Kraków

Kategoria: Edukacja Tags: ,

Sprawdź:

Popularne modele okularów Ray-Ban Popularne modele okularów Ray-Ban
Hiszpańskie zwroty które powinieneś znać – hiszpańskie podstawy dla każdego Hiszpańskie zwroty które powinieneś znać – hiszpańskie podstawy dla każdego
Serwisuje swojego laptopa w Opolu – zobacz gdzie i jak Serwisuje swojego laptopa w Opolu – zobacz gdzie i jak
Jak prawidłowo zaprojektować oświetlenie LED w biurze? Jak prawidłowo zaprojektować oświetlenie LED w biurze?
© 2019 Opolski Biznes.
Opolski biznes w jednym miejscu.