Wchodzimy na budowę – obowiązki kierownika

Czego można się spodziewać na budowie?

Nieprzewidziane opóźnienia, wnioski o zmianę pierwotnego zakresu pracy i zła pogoda – wszystko to może spowodować chaos z harmonogramem projektu budowlanego, ale dobry menedżer projektu ma temperament i umiejętności, aby pokonać nadchodzące przeszkody. Czy pracujesz dla małej inwestycji mieszkaniowej lub dużego projektu komercyjnego, najmniejsze szczegóły mogą mieć duże znaczenie. Jeśli zapomnisz pozwolenia na każdy projektu będziesz odpowiadał za opóźnienia i ewentualne kar, ale dobre umiejętności organizacyjne, mogą pomóc w zarządzaniu wszystkimi aspektami projektu, od początku oferty do ostatniego dnia.

Wymogi dotyczące kierownika budowy

Edukacja jest konieczna, aby przyjść do pracy na budowę jako kierownik projektu i przenieść się do większych projektów, jeśli tak potoczy się twoja kariera toczy dalej. W niektórych przypadkach jest to jedyny sposób nim dostaniesz pracę. Ale praktyczne doświadczenie w budownictwie może dać każdemu ważną podstawę do osiągnięcia sukcesu jako kierownik budowy. Nawet lata pracy jako generalny robotnik, podczas czasu gdy jeszcze jesteś w szkole może dać cenne umiejętności, takie jak zarządzanie miejscem pracy, a także doświadczenie, które warto umieścić w CV. Praktyki z generalnymi wykonawcami i architektami są również ważne. Rozszerzy to Twoją wiedzę i doświadczenie w branży, stwarza się większe prawdopodobieństwo, że osiągniesz sukces jako kierownik projektu.

W jaki sposób zabrać się za budowę?

Trudno przecenić, jak ważne są dobre umiejętności komunikacyjne dla kierownika projektu. Będziesz mieć do czynienia z osobami, zarządzaniem firmą, projektantami, architektami, podwykonawcami, dostawcami i inspektorami, wszystko to z różnymi problemami i potrzebami. Twoja praca stwarza czasami konieczność żonglerki i brania pod uwagę konkurencyjnych wniosków wynikających czasami z trudnych warunkach pracy, więc będziesz miał możliwość pozostania cały czas spokojnym – przynajmniej na zewnątrz – okażesz swoje zaufanie do kierownictwa. Jest wiele formalności związanych z pracą, łącznie z korespondencją elektroniczną do RIF (wnioski o udzielenie informacji), więc warto doskonalić swoje umiejętności pisania.

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy spędza tyle samo czasu, lub więcej, w biurze, co w miejscu pracy.

Planowanie i zarządzanie podwykonawcami, tworzenie harmonogram projektu, śledzenie procesu wydawania zezwoleń, śledzenie zmian zamówień i zarządzanie kompleksowym budżetem wymaga dobrych umiejętności obsługi komputera.

Podczas gdy większość firm posiada oprogramowanie do zarządzania projektami, które pomogą zarządzać tymi rzeczami, umiejętności z arkusza kalkulacyjnego jest bezcenne dla każdego kierownika budowy. Umiejętności matematyczne i znajomość rachunkowości są niezbędne do pracy z budżetami i rozliczeniami za konkretne inwestycje budowlane. Kierownik budowy musi być po prostu osobą obrotną, pełną wigoru, a także odpowiedzialną i przedsiębiorczą, musi być również osobą, która zawsze potrafi sprawnie rozwiązać sytuację kryzysową, które od czasu do czasu niestety występują na różnych – także największych budowach o dużym budżecie wkładowym.


Jeśli szukasz fachowców, którzy zapewnią prawidłowy przebieg budowy, warto zapoznać się z ofertą BRPB – Biura Realizacji Przedsięwzięć Budowlanych z Wrocławia.

Kategoria: Budownictwo Tags: , , , , , , ,

Sprawdź:

Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac? Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac?
Kto może wypożyczyć samochód długoterminowo? Kto może wypożyczyć samochód długoterminowo?
Komu potrzebne są usługi tłumacza języków obcych? Komu potrzebne są usługi tłumacza języków obcych?
Gdzie zlecić naprawę samochodu marki Ford? Gdzie zlecić naprawę samochodu marki Ford?
© 2019 Opolski Biznes.
Opolski biznes w jednym miejscu.