Wchodzimy na budowę – obowiązki kierownika

Czego można się spodziewać na budowie?

Nieprzewidziane opóźnienia, wnioski o zmianę pierwotnego zakresu pracy i zła pogoda – wszystko to może spowodować chaos z harmonogramem projektu budowlanego, ale dobry menedżer projektu ma temperament i umiejętności, aby pokonać nadchodzące przeszkody. Czy pracujesz dla małej inwestycji mieszkaniowej lub dużego projektu komercyjnego, najmniejsze szczegóły mogą mieć duże znaczenie. Jeśli zapomnisz pozwolenia na każdy projektu będziesz odpowiadał za opóźnienia i ewentualne kar, ale dobre umiejętności organizacyjne, mogą pomóc w zarządzaniu wszystkimi aspektami projektu, od początku oferty do ostatniego dnia.

Wymogi dotyczące kierownika budowy

Edukacja jest konieczna, aby przyjść do pracy na budowę jako kierownik projektu i przenieść się do większych projektów, jeśli tak potoczy się twoja kariera toczy dalej. W niektórych przypadkach jest to jedyny sposób nim dostaniesz pracę. Ale praktyczne doświadczenie w budownictwie może dać każdemu ważną podstawę do osiągnięcia sukcesu jako kierownik budowy. Nawet lata pracy jako generalny robotnik, podczas czasu gdy jeszcze jesteś w szkole może dać cenne umiejętności, takie jak zarządzanie miejscem pracy, a także doświadczenie, które warto umieścić w CV. Praktyki z generalnymi wykonawcami i architektami są również ważne. Rozszerzy to Twoją wiedzę i doświadczenie w branży, stwarza się większe prawdopodobieństwo, że osiągniesz sukces jako kierownik projektu.

W jaki sposób zabrać się za budowę?

Trudno przecenić, jak ważne są dobre umiejętności komunikacyjne dla kierownika projektu. Będziesz mieć do czynienia z osobami, zarządzaniem firmą, projektantami, architektami, podwykonawcami, dostawcami i inspektorami, wszystko to z różnymi problemami i potrzebami. Twoja praca stwarza czasami konieczność żonglerki i brania pod uwagę konkurencyjnych wniosków wynikających czasami z trudnych warunkach pracy, więc będziesz miał możliwość pozostania cały czas spokojnym – przynajmniej na zewnątrz – okażesz swoje zaufanie do kierownictwa. Jest wiele formalności związanych z pracą, łącznie z korespondencją elektroniczną do RIF (wnioski o udzielenie informacji), więc warto doskonalić swoje umiejętności pisania.

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy spędza tyle czasu, lub więcej w biurze, jak i w miejscu pracy.

Planowanie i zarządzanie podwykonawcami, tworzenie harmonogram projektu, śledzenie procesu wydawania zezwoleń, śledzenie zmian zamówień i zarządzanie kompleksowym budżetem wymaga dobrych umiejętności obsługi komputera.

Podczas gdy większość firm posiada oprogramowanie do zarządzania projektami, które pomogą zarządzać tymi rzeczami, umiejętności z arkusza kalkulacyjnego jest bezcenne dla każdego kierownika budowy. Umiejętności matematyczne i znajomość rachunkowości są niezbędne do pracy z budżetami i rozliczeniami za konkretne inwestycje budowlane. Kierownik budowy musi być po prostu osobą obrotną, pełną wigoru, a także odpowiedzialną i przedsiębiorczą, musi być również osobą, która zawsze potrafi sprawnie rozwiązać sytuację kryzysową, które od czasu do czasu niestety występują na różnych – także największych budowach o dużym budżecie wkładowym.

Kategoria: Budownictwo Tags: , , , , , , ,

Sprawdź:

Popularne modele okularów Ray-Ban Popularne modele okularów Ray-Ban
Hiszpańskie zwroty które powinieneś znać – hiszpańskie podstawy dla każdego Hiszpańskie zwroty które powinieneś znać – hiszpańskie podstawy dla każdego
Serwisuje swojego laptopa w Opolu – zobacz gdzie i jak Serwisuje swojego laptopa w Opolu – zobacz gdzie i jak
Jak prawidłowo zaprojektować oświetlenie LED w biurze? Jak prawidłowo zaprojektować oświetlenie LED w biurze?
© 2019 Opolski Biznes.
Opolski biznes w jednym miejscu.