Usługi hostingowe w Opolu a wykorzystanie node.js

Node.js jest już niezwykle szybki dzięki sterowaniu zdarzeniami i asynchronicznemu charakterowi. Ale w nowoczesnym Internecie po prostu nie jest wystarczająco szybki. Jeśli planujesz rozwijać swoją kolejną aplikację przy użyciu Node.js należy podjąć wszelkie możliwe kroki, aby upewnić się, że aplikacja jest szybsza niż zwykle.

Ten artykuł przedstawia kilka wskazówek, które są znane w celu przyspieszenia aplikacji internetowej na bazie węzła. Podczas budowania aplikacji internetowych, czasami trzeba będzie wykonać kilka połączeń wewnętrznych API do pobierania różnych danych. Na przykład, myśląc o panelu sterowania użytkownika. Podczas renderowania w kokpicie możesz wykonać następujące połączenia hipotetyczne:W celu odzyskania pewnych danych można utworzyć oddzielną middleware (specjalny most łączący aplikacje) dla każdej funkcji i dołączyć je do trasy w interfejsie użytkownika. Jednak problem z takim podejściem jest taki, że funkcja musi czekać na to aż poprzedni proces zostanie wykonany. Alternatywnie można wykonać te połączenia równolegle.

Modele asynchroniczne w node.js

Jak wszyscy wiemy, Node.js jest bardzo skuteczny w prowadzeniu wielu funkcji równolegle ze względu na jego charakter asynchroniczny. Powinniśmy skorzystać z tego. Pozwoli to zmniejszyć liczbę middleware i poprawi znacznie szybkość. Programy do połączeń paralelnych, które możemy wykorzystać, posiadają moduł async.js, który pomaga oswoić asynchroniczny JavaScript.
Zgodnie z projektem Node.js jest pojedynczym wątkiem. Ze względu na ten fakt, może potencjalnie zablokować całą aplikację kodu synchronicznego. Na przykład, większość API systemu plików ma swoje odpowiedniki synchroniczne. Pewien fragment kodu pokazuje, jak można wykonać operacje zarówno synchroniczny i asynchroniczny.

Programowanie w node.js - jak to zrobić

Frameworki w usłudze hostingu

Ale jeśli wykonujemy długą operacje i prace blokujące, twój główny wątek zostanie zablokowany do czasu zakończeniu operacji. To znacznie zmniejsza wydajność aplikacji. Upewnij się, że zawsze używasz asynchronicznego API w kodzie, co najmniej w sekcjach krytycznych wydajności. Ponadto należy zachować ostrożność przy wyborze modułów osób trzecich. Nawet jeśli podejmie się wszelkie środki ostrożności, aby uniknąć kod synchronicznego, biblioteki zewnętrzne mogłyby wpłynąć na jakość synchronicznego połączenia oraz co ważne na wydajność Twojej aplikacji. Node.js może być wykorzystywany jako znakomite narzędzie programistyczne, jednak nie każdy potrafi z niego korzystać. Nauka programowania jest tym prostsza im lepiej zaprojektowane jest środowisko oraz frameworki, w których przyjdzie poruszać się przyszłym programistom. Można do tego wykorzystać atrakcyjny hosting node.js, co znacząco wpływa na progresywny wzrost umiejętności. Przy wykorzystywaniu hostingu wspierającego moduł node.js, nauka wydaje się być o wiele szybsza oraz skuteczniejsza.

Kategoria: Internet Tags: ,

Sprawdź:

Bezpieczeństwo i komfort – dlaczego warto zainwestować w monitoring nieruchomości? Bezpieczeństwo i komfort – dlaczego warto zainwestować w monitoring nieruchomości?
Zdrowy sen – dlaczego wybór piżamy jest ważny? Zdrowy sen – dlaczego wybór piżamy jest ważny?
Do czego wykorzystuje się tuleje papierowe? Do czego wykorzystuje się tuleje papierowe?
Doradca podatkowy a księgowy – czym różnią się ich kompetencje? Doradca podatkowy a księgowy – czym różnią się ich kompetencje?
Opolski biznes w jednym miejscu.