Tłuste plamy nad płytą grzewczą – jak im zapobiec?

Każdy z nas lubi, gdy kuchnia zawsze wygląda czysto i schludnie, bez resztek jedzenia na podłodze i ścianach, z wystarczającą ilością szafek do przechowywania, tak, by nie walczyć z porozrzucanymi tu i ówdzie przyborami i kuchennymi narzędziami.

Aby cieszyć się kuchniami, które są zawsze czyste i dobrze zorganizowane, warto zacząć od wyboru najlepszych materiałów budowlanych. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na materiał jakim jest szkło oraz na jego rolę w utrzymaniu czystości w kuchni. Zaprojektowanie takiej kuchni, która będzie łatwa w utrzymaniu czystości na co dzień to decyzja, której nigdy nie pożałujemy.

Zawsze czysta kuchnia: ale jak?

Zaprojektowanie pięknej kuchni jest ważne, ale jeśli jest ona również łatwa do czyszczenia i praktyczna, tym lepiej. Przy obecnym tempie życia, wracając po ciężkim dniu pracy, ostatnie o czym marzymy to szorowanie płytek nad płytą grzewczą. Płytki mają na ogół rowki i różne zdobienia na swojej powierzchni. 

Chociaż są one tradycyjnie najczęstszym materiałem używanym w kuchniach, nie są jednak najbardziej odpowiednie, jeśli chcemy podnieść standard czystości naszej kuchni. Jednym z powodów są fugi, które są jednym z ulubionych miejsc nagromadzania się brudu, a które tak trudno wyczyścić i sprawić, by wyglądały jak nowe.

Zamiast kupować jak niegdyś tradycyjne kafelki, możemy pójść o krok dalej i zdecydować się na panele ze szkła hartowanego, a więc materiału, który jest bardzo łatwy w czyszczeniu, chroni ściany przed zabrudzeniami, bardzo dobrze opiera się ciepłu i nie absorbuje płynów ani bakterii.

Gładkie powierzchnie dla krystalicznie czystej kuchni

Obecnie istnieją różnego rodzaju materiały, tekstury i wykończenia, które nadają kuchni osobowość. Musimy jednak pamiętać, że wszystkie szorstkie lub teksturowane powierzchnie będą trudniejsze do czyszczenia. Dlatego też częściej będą wyglądać niechlujnie i brudno. Jednak gładkie powierzchnie, takie jak szkło, ułatwiają czyszczenie i zapobiegają przedostawaniu się brudu do zakamarków.

Panele szklane na zamówienie do kuchni

Czasami mogłoby się wydawać, że jest już za późno, aby dodać nowe elementy do wystroju kuchni, aby ułatwić jej czyszczenie, bez wchodzenia w głębszy i kłopotliwy remont. Jednakże, jeśli chodzi o dodanie szklanych paneli do blatu lub do pokrycia ścian, montaż przebiega szybko i sprawnie. Jest to duży atut, biorąc pod uwagę fakt, że jeśli dany wzór panelu się nam znudzi, z łatwością wymienimy go na inny.

kuchnia

Szkło i jego zalety

Panel szklany do kuchni może być przezroczysty lub w określonym kolorze, może być jednokolorowy lub niczym obraz przedstawiać określony motyw.

Szkło to materiał, który zawsze doda kuchni bardzo nowoczesnego akcentu estetycznego, ale nie warto poprzestawać na walorach estetycznych, biorąc pod uwagę inną zaletę szkła, którą jest łatwość w jego czyszczeniu. Dzięki szklanym panelom, smażenie nigdy więcej nie będzie przyprawiać Cię o przysłowiowy ból głowy, ponieważ w przeciwieństwie do innych materiałów, takich jak tynk, nie wchłaniają one tłuszczu i rozprysków żywności.

Użytkownicy kuchni mogą więc cieszyć się gotowaniem, nie myśląc o kłopotach z usuwaniem tłuszczu i plam. To opcja trwała, praktyczna i higieniczna.

Kategoria: Aktualności

Sprawdź:

Jak działają karty-klucze do hotelu? Jak działają karty-klucze do hotelu?
Przepisy dotyczące pracy na wysokości – czy pracodawcy naprawdę znają swoje prawne obowiązki w zakresie ochrony swoich pracowników? Przepisy dotyczące pracy na wysokości – czy pracodawcy naprawdę znają swoje prawne obowiązki w zakresie ochrony swoich pracowników?
Urządzenie pomiarowe do maszyn z serii TMPO – co warto o nich widzieć Urządzenie pomiarowe do maszyn z serii TMPO – co warto o nich widzieć
Nauka ponownego oddychania po Covid – poznaj opinię ekspertów Nauka ponownego oddychania po Covid – poznaj opinię ekspertów
Opolski biznes w jednym miejscu.