Technologie w biznesie – nowoczesne, tanie i wydajne

Prowadzenie biznesu wymaga mobilności i elastyczności. Czasem wręcz trzeba być w dwóch miejscach na raz – co dzięki współczesnych rozwiązaniom technologicznym jest możliwe. Wystarczy dobre łącze internetowe i urządzenie ze sprawną kamerą internetową, by połączyć się z nawet najodleglejszym miejscem na Ziemi.

Łatwy dostęp do nowoczesnych rozwiązań

Wielu operatorów sieci komórkowych oferuje swoim klientom dodatkowe rozwiązania „dla biznesu”. Oznacza to, że podpisując umowę z operatorem jako firma, możemy liczyć na ciekawszą ofertę niż klienci indywidualni. Często oprócz numeru telefonu wraz z pakietem usług można dostać nowoczesne telefony dotykowe, a także inne urządzenia. To zazwyczaj tablety, modemy, a czasem nawet netbooki i notebooki bardzo dobrej jakości. Niestety liczni przedsiębiorcy chowają nowoczesny sprzęt do szafy, zamiast wykorzystać jego możliwości.

telefon dotykowy

Prawdą jest, że ciągle przez wiele osób nowinki techniczne są traktowane z pewną podejrzliwością. Młodym osobom, dorastającym pod koniec XX wieku lub na przełomie tysiącleci, łatwiej jest odnaleźć się wśród szybko zmieniających się trendów i nadążyć za coraz to nowymi rozwiązaniami. Inni, którzy dopiero jako dorośli zetknęli się z takimi innowacjami, mają czasem opory przez korzystaniem z nowoczesnych technologii. Jak mogą się przekonać do korzyści, które niosą tablety i smartfony?

Zalety innowacji

Papier ma swój urok – jest jednak nietrwały i podatny na zniszczenia. Dla zapominalskich nawet najlepszy kalendarz się nie przyda, jeśli nie będą pamiętali, by do niego zajrzeć. Dlatego tak przydatnym gadżetem są kalendarze w telefonach czy tabletach. Można w nich wpisać cokolwiek – przypomnienie o spotkaniu biznesowym, o wizycie o dentysty albo wizytówkę osoby, do której danego dnia powinno się zadzwonić. Można zapisać… i zapomnieć, bo kalendarz w urządzeniu sam powiadomi o danej sprawie odpowiednio wcześniej.

telefon4

W tabletach i smartfonach jest tak dużo dodatkowych opcji, że trudno by je wszystkie wymienić. Każde urządzenie można dopasować do swoich potrzeb, także od strony wizualnej i funkcjonalności. Można w dowolny sposób konfigurować wygląd ekranu startowego, zbierając na nim najważniejsze opcje, a potrzebne dodatki da się się natychmiast ściągnąć – praktycznie nie zdarza się, żeby tak nowoczesne urządzenia nie miały połączenia z internetem. Zyskuje się wówczas wielofunkcyjne narzędzie, które dzwoni, esemesuje, przypomina o spotkaniach, a przy tym jest poręczne i wygodne.

Kategoria: Ciekawostki Tags: , ,

Sprawdź:

Hiszpańskie zwroty które powinieneś znać – hiszpańskie podstawy dla każdego Hiszpańskie zwroty które powinieneś znać – hiszpańskie podstawy dla każdego
Serwisuje swojego laptopa w Opolu – zobacz gdzie i jak Serwisuje swojego laptopa w Opolu – zobacz gdzie i jak
Jak prawidłowo zaprojektować oświetlenie LED w biurze? Jak prawidłowo zaprojektować oświetlenie LED w biurze?
Wynająć czy postawić? Który garaż blaszany będzie lepszy? Wynająć czy postawić? Który garaż blaszany będzie lepszy?
© 3056 Opolski Biznes.
Opolski biznes w jednym miejscu.