Sztuka złotnictwa – Tajniki produkcji obrączek Stelmach

Obrączki to jedna z najważniejszych decyzji, jaką wspólnie podejmują Młodzi. To właśnie one będą towarzyszyły im do końca życia, dlatego warto zadbać o to, aby zdecydować się na obrączki jedynie od najlepszych i sprawdzonych producentów. Biżuteria ślubna Stelmach to piękno i klasa w jednym, dlatego z pewnością przypadną do gustu każdej Pannie Młodej. 

Obrączki ślubne Stelmach – precyzja i wysoka jakość wykonanej biżuterii 

Złotnictwo to prawdziwa sztuka, którą rodzinna firma Stelmach opanowała w 1979 roku, otwierając swoją pierwszą Pracownię Złotniczą. Jednak pasja do jubilerstwa była przekazywana z pokolenie na pokolenie już od 1919 roku. Doświadczenie, a także ogromna wiedza oraz zaangażowanie w projektowaną biżuterię, zwłaszcza w obrączki ślubne, sprawiły, że firma Stelmach jest obecnie najchętniej wybieraną przez przyszłe małżeństwa. 

Sztuka złotnictwa jest niezwykle trudne, ale Stelmachowie opanowali ją do perfekcji. Tworzą unikatową biżuterię na każdą okazję, która zachwyca swoim pięknem. Ilość wzorów i fantazyjnych motywów sprawia, że obrączki Stelmach to najlepszy wybór w tym wyjątkowym dniu. Symbolika poszczególnych wzorów odgrywa duże znaczenie, a ich ilość umożliwia dopasowanie ich zarówno do charakteru przyszłych właścicieli, jak i dynamiki ich związku. 

Jak wygląda proces tworzenia obrączek Stelmach? 

Budowanie wieloletniej tradycji i renomy nie było łatwe – zwłaszcza od momentu założenia Pracowni Złotniczej. Początkowo firma Stelmach zajmowała się produkcją biżuterii ze złota i srebra, a dopiero później wyspecjalizowała się w projektowaniu finezyjnych obrączek ślubnych

Pierwsze obrączki tworzone były przy wykorzystaniu technologii mechaniczno-manualnej. Jednak aby jeszcze bardziej dopracować sztukę produkcji obrączek, zaczęto wykorzystywać obróbkę ręczną, nadając każdej sztuce biżuterii niezwykłej oryginalności. Obecnie w procesie tworzenia, w pracowni Stelmach wykorzystywane są najnowocześniejsze obrabiarki, wykorzystujące technologię CNC. 

Symbolika obrączek ślubnych Stelmach 

Motyw na obrączce ślubnej ma ogromne znaczenie, gdyż to właśnie one symbolizują wartości i przekonania małżonków. Dlatego wybór biżuterii ślubnej nie powinien opierać się jedynie na wizualnej stronie. Symbolika motywu umieszczonego na obrączkach, będzie towarzyszyła parze młodej zarówno w szczęśliwych chwilach, jak i mniejszych bądź większych problemach dnia codziennego. 

Co oznaczają poszczególne motywy obrączek ślubnych Stelmach i na jakie warto się zdecydować? 

Motyw klasyczny – proste, eleganckie obrączki Stelmach 

Proste, ale jednocześnie klasyczne obrączki to częsty wybór wśród par młodych. Czysta powierzchnia biżuterii umożliwia wykonanie dowolnego graweru, na którym można umieścić dowolną sentencję czy ważny symbol. 

Motyw serca – uniwersalny wybór obrączek ślubnych 

Symbol serca to jeden z najchętniej wybieranych motywów. Serce oznacza wyjątkowe uczucie, jakie łączy małżonków. Serce jako motyw miłości umieszczone na obrączkach, zawsze będzie dowodem przywiązania oraz oddania, ślubowanego w tym wyjątkowym dniu. 

Obrączki Stelmach z motywem serca występują w różnych wzorach. Do najchętniej wybieranych należą połówki serca lub małe serduszko umieszczone na obrączce panny młodej. 

Memotions – modułowe obrączki jako pamiątka ważnych momentów 

Motyw wykorzystany w modułowej kolekcji to nietypowe rozwiązanie w przypadku obrączek ślubnych. Każdy pierścionek został zaprojektowany tak, aby odzwierciedlać najważniejsze momenty w życiu każdej pary. Uzupełnione kamieniami bądź finezyjnymi splotami, doskonale odzwierciedlają emocje i uczucia, które towarzyszą małżonkom w tym pięknym dniu. 

Jakie znaczenie mają sploty w obrączkach? 

Motyw splotów na obrączkach ślubnych Stelmach, bezpośrednio nawiązuje do kultury ludowej, z jaką ściśle związana jest tradycja zaślubin. Jedność i oddanie pary młodej, to najważniejsze elementy łączącego ich uczucia. Wykorzystanie tego motywu w obrączkach z pewnością będzie miało szczególne znaczenie dla przyszłych małżonków. 

Motyw fal w obrączkach ślubnych Stelmach 

Fale to symbol morza i wody, czyli ogromnej siły jaka ma decydujący wpływ na życie podczas mierzenia się z żywiołem. W miłości fale oznaczają siłę miłości, uczucia i przywiązania pary, która zdecydowała się budować wspólne życie. Wybór motywu fal w obrączkach ślubnych przełoży się na udane pożycie oraz siłę w walce z przeciwnościami. 

obrączki

Wybór obrączek Stelmach – na jaki motyw się zdecydować? 

Obrączki Stelmach to najważniejszy element zaślubin, symbolizujący jedność i oddanie małżonków. Dlatego wybierając ich konkretny motyw, warto kierować się ich znaczeniem. Nic zatem dziwnego, że obrączki z sercem, falą czy splotem, są często noszone przez parę młodą, która dzieli podobne wartości i jest sobie oddana. 

Kategoria: Aktualności

Sprawdź:

Jaka jest rola rehabilitacji po udarze? Jaka jest rola rehabilitacji po udarze?
Pomoc przy montażu rampy przeładunkowej – do kogo się zgłosić? Pomoc przy montażu rampy przeładunkowej – do kogo się zgłosić?
Poznaj 5 powodów, dla których warto budować domy pasywne Poznaj 5 powodów, dla których warto budować domy pasywne
Trudności z utrzymaniem koncentracji u seniora – kiedy warto skonsultować się z lekarzem? Trudności z utrzymaniem koncentracji u seniora – kiedy warto skonsultować się z lekarzem?
Opolski biznes w jednym miejscu.