Szklane drzwi w biurze – czy to dobry pomysł?

W nowocześnie urządzonych biurach coraz częściej pojawia się rozwiązanie w postaci szklanych drzwi. Wiele osób nadal zastanawia się jednak, czy to aby na pewno dobry pomysł.

Myślisz o szklanych drzwiach do swojego biura? W poniższym artykule postaramy się przedstawić plusy i minusy takiego rozwiązania, co pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Drzwi wewnętrzne ze szkła hartowanego – czy warto je wybrać?

Większa przestrzeń

Chodzi tutaj o wrażenie optyczne – powierzchnia pokoju nadal będzie taka sama, lecz z uwagi na większą przepuszczalność światła przez szklane drzwi, będzie można odnieść wrażenie, że przebywa się na większej przestrzeni. Wielu osobom jak najbardziej to odpowiada – nie czują się wówczas tak przytłoczeni, jak w ciasnym, słabo oświetlonym gabinecie. Szklane drzwi umożliwiają więc znacznie lepsze wykorzystanie światła dziennego, co przekłada się nie tylko na lepsze samopoczucie, lecz też nawet na zmniejszenie rachunków za oświetlenie.

Brak izolacji

Zastosowanie szklanych drzwi umożliwia stworzenie własnej, prywatnej przestrzeni do pracy, w której jak najbardziej możliwa będzie praca w pełnej ciszy i w skupieniu, jednak mimo to wciąż zachowujesz widok na pozostałe osoby z personelu. Dzięki temu, pomimo przebywania w oddzielnym pomieszczeniu, nie będziesz mieć poczucia izolacji, która w długoterminowym upływie czasu bardzo negatywnie przekłada się nie tylko na samopoczucie, lecz też na wyniki pracy.

Pełne bezpieczeństwo

Wielu osobom szkło kojarzy się z materiałem wyjątkowo nietrwałym, a więc raczej niezbyt odpowiednim do miejsc, w których codziennie przemieszczają się setki ludzi. Nic bardziej mylnego – zwykłe szkło łatwo uszkodzić, lecz drzwi szklane w biurach wykonane są ze szkła hartowanego, którego odporność na uszkodzenia mechaniczne jest nieco większa. Do tego nawet w sytuacji, gdy już dojdzie do rozbicia takich drzwi, odłamki mają łagodne, zaokrąglone zakończenia, dzięki którym ryzyko poważnych skaleczeń odczuwalnie maleje.

Pełna elegancja

Drzwi wewnętrzne ze szkła hartowanego mają jeszcze jedną zaletę – są wyjątkowo eleganckie. Doskonale wpisują się w stonowaną, neutralną kolorystykę, jaka na ogół panuje w biurach. Jeśli jednak pracujesz w miejscu, w którym odrobina kreatywności i żywych barw jest jak najbardziej wskazana, szklane drzwi również i tutaj będą dobrym rozwiązaniem! Dlaczego?

Wyjaśnienie jest proste – z powodzeniem możesz zamówić drzwi wykonane ze szkła barwionego, które w wyjątkowo przykuwający uwagę sposób ożywi wnętrze. Do tego też możesz wykorzystać drzwi jako powierzchnię reklamową i w estetyczny sposób umieścić na nich logo swojej firmy. Dzięki takiemu zabiegowi zapadasz w pamięć odwiedzających na dużo dłużej.

Czy drzwi szklane mają swoje minusy?

Brak prywatności

Decydując się na rozwiązanie, jakim są drzwi wewnętrzne ze szkła hartowanego, trzeba mieć niestety na uwadze również i minusy. Pierwszym z nich jest dużo mniejsza prywatność i mniejsza możliwość skoncentrowania się.

Jesteś cały czas na widoku, a do tego, mając możliwość obserwowania swojego otoczenia, możesz dużo łatwiej ulec rozproszeniu. Na szczęście jednak jest na to proste rozwiązanie, polegające na zastosowaniu szkła zmatowionego. Drzwi są nadal eleganckie i przepuszczają dużo światła, nie dają już jednak wglądu w to, co się dzieje za nimi.

Słabsze wytłumienie dźwięków

Do tego też często dochodzi słabsza izolacja akustyczna. Ma to szczególne znaczenie nie tylko wtedy, gdy musisz się skupić na wykonywanych obowiązkach, lecz również wtedy, gdy jesteś w trakcie zebrania. Rozpraszające odgłosy z zewnątrz potrafią popsuć niejedno spotkanie. Niemniej jednak tutaj również dużo zależy od rodzaju dobranej futryny – drzwi szklane mogą dzięki temu tłumić dźwięki spoza pomieszczenia niemal tak samo dobrze, jak te zwykłe.

szklane drzwi

Drzwi wewnętrzne ze szkła hartowanego – gdzie szukać?

Jak widać, plusów szklanych drzwi jest dużo więcej, niż minusów. Idealnie wpisują się w nowoczesną, elegancką stylistykę, są bezpieczne, zapewniają optymalne oświetlenie, dużo bardziej sprzyjają integracji ze współpracownikami, niż inne rodzaje drzwi, a do tego łatwo jest znaleźć proste rozwiązania na ewentualne mankamenty.

Poszukujesz drzwi idealnych? Zobacz, jakie rozwiązania przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojej firmy w sklepie internetowym drzwiwroc.net.pl!

Kategoria: Informacje

Sprawdź:

Jakie objawy u niemowlaka powinny zaniepokoić? Jakie objawy u niemowlaka powinny zaniepokoić?
Koszty rozwodu – kto, kiedy i ile musi zapłacić? Koszty rozwodu – kto, kiedy i ile musi zapłacić?
Zawroty głowy a astygmatyzm Zawroty głowy a astygmatyzm
Autoryzowane a nieautoryzowane serwisy Apple – gdzie bezpiecznie i tanio oddać macbooka do naprawy? Autoryzowane a nieautoryzowane serwisy Apple – gdzie bezpiecznie i tanio oddać macbooka do naprawy?
Opolski biznes w jednym miejscu.