Popularne modele okularów Ray-Ban

Ray-Ban to jeden z pierwszych producentów okularów przeciwsłonecznych, którego produkty wyszły poza swoje początkowe przeznaczenie militarne i szybko osiągnęły status kultowych w oczach szerszej grupy klientów. To właśnie od potrzeby blokowania słońca docierającego do oczu i oślepiającego pilotów podczas pracy wzięła się nazwa marki. Dziś Ray-Ban to przede wszystkim wiele kultowych modeli okularów przeciwsłonecznych oraz korekcyjnych, których noszenie utożsamiane jest z dobrym gustem i zamiłowaniem do mody. Które modele okularów Ray-Ban trzeba znać?

Okulary Ray-Ban – przegląd najpopularniejszych, kultowych modeli

Od pierwszych projektów modelu Aviator po uwielbiane przez celebrytów Ray-Ban Wayfarer, kolejne modele okularów amerykańskiej marki Ray-Ban nigdy nie wychodzą z mody. Ich klasyczne kształty pasujące zarówno kobietom, jak i mężczyznom znajdują uznanie zarówno wśród wielbicieli prostoty, jak i osób stawiających na modne i stylowe dodatki.

Ray-Ban Aviator to pierwszy w historii model okularów przeciwsłonecznych w kolekcji marki i jeden z tych, które zapoczątkowały modę na ich noszenie. Początkowo zaprojektowane dla amerykańskich pilotów wojskowych Aviatory szybko trafiły do ogólnej sprzedaży i choć początkowo zdobywały uznanie wśród ludzi faktycznie wymagających ochrony przed słońcem, np. rybaków czy żeglarzy, z czasem spodobały się także jako dodatek do codziennych stylizacji. Dziś za ich klasyczny kształt, delikatne oprawki i duże soczewki przypominające kroplę wody sprawiają, że Aviatory są kochane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Ray-Ban Wayfarer to kolejny ciekawy model z serii Ray-Ban, powstały kilka lat po wypuszczeniu na rynek pierwszych Aviatorów. Pierwotnie dedykowane dla mężczyzn, szybko okazały się sukcesem także wśród kobiet, a wszystko to za sprawą ich plastikowej, wyraźnie zaznaczonej oprawki i bardziej kwadratowego kształtu, dzięki którym wydają się zupełnie nowoczesne. Marka stawia obecnie na okulary w wersji unisex, ale nawet wśród nich można znaleźć zarówno nieco delikatniejsze, jak i bardziej wyraziste odmiany klasycznego Wayfarera.

Ray-Ban Clubmaster to ciekawe połączenie charakterystycznego kształtu Wayfarera ze znacznie delikatniejszą estetyką vintage. Oprawki zbudowano tu na bazie cieńszego plastiku i elementów drucianych, które wykańczają dolną część soczewki. W niektórych modelach Clubmaster marka zdecydowała się całkowicie zrezygnować z dolnej oprawki, nadając okularom lekkości i optycznie wysmuklając twarz.

Dlaczego okulary Ray-Ban są tak popularne?

Marka Ray-Ban rozpoczynała swoją przygodę od okularów przeciwsłonecznych, jednak dziś produkuje oprawki zarówno dla soczewek ciemnych, jak i korekcyjnych. Dzięki temu użytkownicy, którzy pokochali markę za jej styl, estetykę i przywiązanie do klasyki mogą dziś cieszyć się swoimi ulubionymi okularami nie tylko na zewnątrz, podczas słonecznego dnia. To być może właśnie różnorodności, a jednocześnie bazowaniu na sprawdzających się kształtach Ray-Ban zdobył swoją popularność. Duży wybór to jednak nie jedyny powód, za który marka jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie.

Wysoki standard produkcji, ponadczasowe i nieprzeciętne projekty, a także wysokiej jakości szkła pozwoliły, by okulary Ray-Ban zostały docenione prze zawodowych pilotów i żeglarzy zanim trafiły do ogólnej sprzedaży i to między innymi za sprawą ich poparcia marka mogła budować swój pozytywny wizerunek. Gdy szersze grono klientów zaczęło doceniać funkcjonalność pierwszych okularów przeciwsłonecznych, marka wiedziała już że są one nie tylko dobrym dodatkiem modowym, ale przede wszystkim praktycznym akcesorium które warto zabierać ze sobą nie tylko latem, ale i zimą, gwarantując zawsze wysoki komfort widzenia.

Na popularność okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban ogromny wpływ miał też fakt, że chętnie sięgają po nie znani celebryci. Okulary Ray-Ban pojawiały się w filmach, magazynach modowych i na premierach, a dziś widziane są właściwie wszędzie, gdzie pojawiają się osoby znane z zamiłowania do mody i gustownych dodatków. Skoro więc nawet po kilkudziesięciu latach od stworzenia ten sam model okularów może podobać się ikonom mody, dlaczego ludzie nie mieliby podążać ich śladem wybierając trend idący w parze z wygodą. Tajemnica popularności okularów Ray-Ban to nic innego jak praktyczne podejście do stylu i klasyka, której czas świetności nie przemija nawet po latach.

Kategoria: Informacje

Sprawdź:

Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac? Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac?
Kto może wypożyczyć samochód długoterminowo? Kto może wypożyczyć samochód długoterminowo?
Komu potrzebne są usługi tłumacza języków obcych? Komu potrzebne są usługi tłumacza języków obcych?
Gdzie zlecić naprawę samochodu marki Ford? Gdzie zlecić naprawę samochodu marki Ford?
© 2019 Opolski Biznes.
Opolski biznes w jednym miejscu.