Pojemniki na psie odchody – czystość w mieście

Inwestycja w czystość

Polskie ustawodawstwo nie zajmuje się szczegółowo czystością w gminach – ogólne przepisy ustawy dotyczącej czystości w przestrzeni publicznej odnoszą się raczej do kwestii zbierania odpadów itp. W sprawach szczegółowych rozporządzeń, obowiązek przygotowania odpowiednich przepisów spoczywa na danej gminie.

I choć nie wszystkie jednostki administracyjne nakazują właścicielom psów sprzątać po swoich zwierzętach, jest to tendencja coraz popularniejsza, a nawet coraz częściej egzekwowana przez odpowiednie służby. Sprzątanie po psach zazwyczaj polega po prostu na usunięciu psich odchodów – do tego służą specjalne woreczki i torebki z dodatkowymi łopatkami czy szpatułkami, ułatwiającymi dokładne zebranie nieczystości.

pojemniki na psie odchody

Nikt nie chciałby jednak spacerować po osiedlu lub jakąś spacerową aleją, niosąc w ręku – czy w zanadrzu – taki „przyjemny” pakunek. Dlatego miasta inwestują w pojemniki na psie odchody, do których można wyrzucić zebrane w czasie spaceru psie nieczystości. Co więcej, nowoczesne kosze na psie kupy maja także podajniki, w których znajdują się torebki do zbierania odchodów – to dobre rozwiązania zwłaszcza dla tych, którzy wychodząc na spacer zapomną o tym szczególe.

Pojemniki na psie odchody

Psie odchody nie powinny być wyrzucane do zwykłych koszy na śmieci, jakie znajdziemy w mieście. Można ewentualnie wyrzucać je do pojemników zbiorczych na odpady niesegregowane, jednak zaleca się korzystać ze specjalnie do tego przeznaczonych koszy. Aby dobrze służyły swojemu celowi powinny to być kosze solidne, przymocowane do stalowego stelaża, który jest wkopany lub wmurowany głęboko w ziemię. W ten sposób nie podda się łatwo zmiennym warunkom atmosferycznym czy działalności wandali.

pojemniki na psie odchody

Zwykłe pojemniki mają często brzydki, jaskrawy kolor i są wykonane z plastiku. Większe miasta chętniej wybierają pojemniki o stonowanych barwach, które będą wpisywać się w otoczenie. Stawia się je w miejscach, które są chętnie wybierane jako trasy spacerowe – w alejach, na plantach, przy skwerach czy w parkach. Często pojawiają się również na gęsto zaludnionych osiedlach mieszkalnych, zwłaszcza przy budownictwie tzw. wielkiej płyty.

Podmioty zajmujące się produkcją, dostarczaniem i montażem tego rodzaju produktu to zazwyczaj przedsiębiorstwa zajmujące się dystrybucją rozmaitych mebli miejskich i urządzeń, które pozwalają na wygodne, przyjemne korzystanie z miejskiej przestrzeni.

Kategoria: Ciekawostki Tags: , , ,

Sprawdź:

Hiszpańskie zwroty które powinieneś znać – hiszpańskie podstawy dla każdego Hiszpańskie zwroty które powinieneś znać – hiszpańskie podstawy dla każdego
Serwisuje swojego laptopa w Opolu – zobacz gdzie i jak Serwisuje swojego laptopa w Opolu – zobacz gdzie i jak
Jak prawidłowo zaprojektować oświetlenie LED w biurze? Jak prawidłowo zaprojektować oświetlenie LED w biurze?
Wynająć czy postawić? Który garaż blaszany będzie lepszy? Wynająć czy postawić? Który garaż blaszany będzie lepszy?
© 1376 Opolski Biznes.
Opolski biznes w jednym miejscu.