Odzież korporacyjna, czyli elegancja każdego dnia

Jeśli każdego dnia zastanawiasz się w co się ubrać praca w korporacji może okazać się dobrym rozwiązaniem. Panujący tan dress code ułatwi nam wybór odpowiedniego stroju, więc problem z jego dobraniem odejdzie w niepamięć. W przypadku mężczyzn sprawa jest prosta. Strój powinien być elegancki i z klasą. Należy unikać jaskrawych kolorów, mocno przyciągających uwagę. Obowiązkiem jest posiadanie dobrze skrojonej koszuli. Zamiast jeansów warto zainwestować w dobrze dopasowane, klasyczne spodnie. Nie zapomnijmy także o dodatkach takich jak skórzane buty i elegancka torba na laptopa. Warto zaopatrzyć się w kilka zestawów na każdy dzień. Swoją indywidualność można zaznaczyć przez dobranie na przykład kolorowych skarpetek, bądź zabawniejszych spinek do mankietów. Można również puścić wodze fantazji przy wyborze krawatu.

Dress code w korporacji

Kobiety mają większą swobodę w tej kwestii. Do biura mogą założyć zarówno spodnie, jak i spódnicę czy sukienkę. Należy pamiętać jednak o odpowiedniej długości zasłaniającej kolano. Do takiego zestawu można dobrać koszulę lub stosowną bluzkę. Ważne, żeby pamiętać o odpowiedniej wielkości dekoltu. Obecnie wiele sklepów oferuje zakup gotowych zestawów, dzięki czemu nie musimy martwić się o komponowanie odzieży. Skupmy się również na dodatkach. Wskazane jest noszenie butów na obcasie, jednak nie mogą to być buty typu peep toe, czyli z odkrytym palcem. Istotna jest również wysokość obcasów, która nie powinna przekraczać 10 centymetrów. Podczas wyboru stroju do pracy biurowej należy również zwrócić uwagę na odpowiednią biżuterię. Nie należy łączyć ze sobą złotych i srebrnych dodatków. Z drugiej strony w przypadku pań duża rolę odgrywa makijaż. Delikatne podkreślenie naturalnego piękna będzie dobrze postrzegane przez klientów i współpracowników. W przypadku pań ceniących odważniejsze stylizacje mogą one pozwolić sobie na użycie szminki w bardziej wyrazistym kolorze. Najważniejszą kwestią jest to aby w pracy wyglądać profesjonalnie i unikać nieodpowiednich zestawów.

Jeśli zależy nam na oryginalnym wyglądzie praca w korporacji nie jest wskazana. Niemile widziane są widoczne tatuaże oraz piercing. Z pewnością jest to dobra metoda na wyrażenie samego siebie jednak w niektórych branżach będzie ona powodować barierę między klientem a pracownikiem. W tej sytuacji warto poszukać pracy w biurach, które są mniej restrykcyjne i nie wymagają oficjalnego ubioru. Przedstawione wyżej zasady są powszechne i uniwersalne, jednak w zależności od firmy mogą się one zmieniać. Dlatego rozpoczynając karierę na nowym stanowisku warto podpytać jakie standardy panują w danym przedsiębiorstwie. Co więcej w niektórych biurach panuje zwyczaj tzw. luźnego piątku, kiedy to pracownicy nie muszą zważać na zasady dress codu. Jest to świetna okazja do zakończenia tygodnia w przyjemnej, mniej oficjalnej atmosferze. Osoby na stanowiskach wymagających bezpośredniego kontaktu z klientami lub kontrahentami nie mogą pozwolić sobie na taki odpoczynek od formalnego stroju, gdyż w każdej chwili muszą wyglądać elegancko i profesjonalnie.

Dress code jest ważny w codziennym odbieraniu wizerunku firmy. Klient widząc klasycznie ubranych pracowników automatycznie wierzy w ich profesjonalizm i łatwiej im zaufa. Dlatego ważne jest aby od początku istnienia firmy budować pewne zasady ubioru. Tę zasadę doskonale wykorzystują mniejsze firmy, które zapewniają jednolity strój dla każdego pracownika. Taka inwestycja pomaga im osiągnąć wyższą pozycję na rynku, a to działanie jest jednoznaczne z reklamą.

Kategoria: Informacje Tags: 

Sprawdź:

Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac? Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac?
Kto może wypożyczyć samochód długoterminowo? Kto może wypożyczyć samochód długoterminowo?
Komu potrzebne są usługi tłumacza języków obcych? Komu potrzebne są usługi tłumacza języków obcych?
Gdzie zlecić naprawę samochodu marki Ford? Gdzie zlecić naprawę samochodu marki Ford?
© 2019 Opolski Biznes.
Opolski biznes w jednym miejscu.