Najciekawsze okolice do mieszkania pod Wrocławiem

Nie od dziś wiadomo, że sympatyków życia na obrzeżach wielkich miast jest w naszym kraju bardzo dużo. Choć wiele ludzi chce się rozwijać i prowadzić kariery w centrum Warszawy, Wrocławia, czy Katowic, to jednak jako miejsce do życia wybiera się okolice oddalone od miejskiego zgiełku.

W ciągu ostatnich lat bardzo popularnym miastem stał się zwłaszcza Wrocław. Można powiedzieć, że zaraz za Warszawą jest to najbardziej oblegane miasto, w którym nie brakuje studentów przyjeżdżających ze wszystkich stron Polski, ale także rodzin zakochanych w klimacie Dolnego Śląska.

Warto również dodać, że rynek nieruchomości we Wrocławiu cieszy się dużym rozgłosem. Dzięki swojemu rozwojowi wiele agencji zajmuje się również nieruchomościami w jego okolicach.

Tłumy studentów, turystów i karierowiczów we Wrocławiu są powodem, dla którego wielu mieszkańców, nawet rdzennych, decyduje się przeprowadzić poza granice miasta. Ludzie chcą w domach zwyczajnie odpocząć, a natłok mieszkań i domów w samym Wrocławiu czasami nie pozwala na złapanie oddechu.

Mieszkanie na obrzeżach miasta

Mimo to mieszkanie poza granicami wielkiego miasta ma wiele innych zalet, z których mało kto zdaje sobie sprawę, dlatego warto przytoczyć kilka z nich:

  • Jednym z bardziej przekonujących są na przykład niższe ceny nie tylko samych mieszkań i domów, ale także wszelkich produktów spożywczych, odzieżowych itd.
  • Innym czynnikiem, dla którego mieszkańcy decydują się przeprowadzić poza granice wielkiego miasta, jest czystsze powietrze. Wiadomo, że centrum miasta łączy się z niezwykłą ilością samochodów, fabryk i innych źródeł emisji dwutlenku węgla, dlatego zwłaszcza zimą gdy dochodzi do tego ogrzewanie, człowiek chce przebywać jak najdalej od smogu.
  • Okolice Wrocławia cechują się wieloma terenami zielonymi, wśród których człowiek może spacerować oraz spędzać czas ze znajomymi. Cicha i zielona okolica wiąże się również z wieloma nieruchomościami posiadającymi większe lub mniejsze ogródki. Wiadomo, że nie każdy jest miłośnikiem ogrodnictwa, natomiast własna otwarta przestrzeń na pewno umili czas rodzinom z dziećmi, czy nawet posiadaczom domowych zwierząt.
  • Jest również jeden znaczący pożytek dla osób mieszkających w okolicach Wrocławia, które nie pracują w samym jego centrum a na obrzeżach. Duże miasto to duże korki i czas marnowany na dojazd do pracy, szkoły czy uczelni nawet dla ludzi ze Śródmieścia jest uciążliwy. Dlatego jeśli nie ma najmniejszego powodu, by codziennie przejeżdżać przez centrum Wrocławia, to osoby mieszkające poza miastem nie są nawet w najmniejszym stopniu narażone na korki i problemy związane z dużym ruchem drogowym.

W jakiej okolicy zamieszkać?

Jeśli już decydujemy się na wyprowadzkę z wielkiego miasta, warto wiedzieć jaką okolicę najlepiej wybrać.

  • Na samym początku warto dodać, że w samym Wrocławiu są również dzielnice, które ludzie zamieszkują chętniej niż w centrum miasta. Są to na przykład Psie Pole lub Różanka. Rejony te mają swoich zwolenników i przeciwników na rynku nieruchomości, jednak do coraz większej liczny osób przemawiają piękne tereny zielone, łatwy dojazd do Śródmieścia, a nawet zachwalana przez wielu sąsiedzka atmosfera.
  • Jeśli jednak chodzi o okolice poza Wrocławiem, to największą popularnością cieszy się Długołęka. W 2018 roku zanotowano tam większy przyrost ludności niż w samej stolicy Dolnego Śląska. Może to mieć związek z tym, że wieś od Wrocławia dzieli niecała godzina drogi, a polityka gminy jest niezwykle rozwinięta, przez co mieszkańcom żyje się tam naprawdę dobrze.
  • Innymi ciekawymi okolicami cieszącymi się sławą na rynku nieruchomości są Siechnice, Czernica, Kobierzyce czy Miękinia. Ich zalety mieszkaniowe nie różnią się zbytnio od Długołęki, jedynie dojazd do Wrocławia w ich przypadku jest trochę bardziej utrudniony.

nieruchomości wrocław

Widać zatem, ze rynek nieruchomości we Wrocławiu i okolicach jest jednym z najlepiej rozwiniętych na Dolnym Śląsku. Świadczy o tym na pewno fakt, że rejony te są bogate w piękne krajobrazy, a infrastruktura miasta pozwala poruszać się bezproblemowo miedzy jego centrum a okolicami. Dzięki temu życie na obrzeżach to istna sielanka również dla mieszkańców pracujących w wielkim mieście.

Kategoria: Aktualności, Wydarzenia

Sprawdź:

Jak działają karty-klucze do hotelu? Jak działają karty-klucze do hotelu?
Przepisy dotyczące pracy na wysokości – czy pracodawcy naprawdę znają swoje prawne obowiązki w zakresie ochrony swoich pracowników? Przepisy dotyczące pracy na wysokości – czy pracodawcy naprawdę znają swoje prawne obowiązki w zakresie ochrony swoich pracowników?
Urządzenie pomiarowe do maszyn z serii TMPO – co warto o nich widzieć Urządzenie pomiarowe do maszyn z serii TMPO – co warto o nich widzieć
Nauka ponownego oddychania po Covid – poznaj opinię ekspertów Nauka ponownego oddychania po Covid – poznaj opinię ekspertów
Opolski biznes w jednym miejscu.