Mieszkanie w okolicach Wrocławia

Wybierając miejsce do życia wielu z nas zastanawia się czy zdecydować się na tętniące życiem miasto, czy spokojną, zieloną okolicę tuż pod nim. Ci, którzy kochają zgiełk i pęd życia z pewnością stwierdzą, że pierwsza opcja jest o wiele korzystniejsza. Z kolei osoby ceniące wolniejsze tempo, relaks i kontakt z naturą opowiedzą się za drugim rozwiązaniem.

Bez względu na to do której grupy się zaliczasz, warto byś poznał plusy mieszkania pod Wrocławiem. Miasto wybrane jest nieprzypadkowo. Jako jedno z największych w Polsce pochwalić może się bowiem wieloma możliwościami i ludźmi, którzy sprowadzili się do niego z wielu stron Polski. Jak jednak wygląda życie poza nim? W okolicy spokojnej, a jednocześnie bliskiej centrum?

Plusy mieszkania pod Wrocławiem – zintegrowana społeczność

Ci, którzy zdecydowali się na mieszkanie pod Wrocławiem wymieniają szereg plusów usytuowania swojego lokum. Różnice między życiem w mieście, a poza nim są bowiem kolosalne. Zacząć należy od tego, że mieszkając pod miastem jesteśmy niejako częścią bardziej zintegrowanej społeczności.  W dużych miastach większość ludzi nawet nie zna swoich sąsiadów. Ich liczba na ogromnych, przepełnionych blokowiskami osiedlach jest tak duża, że nie sposób nawiązać trwałych relacji ze wszystkimi. W większości interakcje między osobami żyjącymi w jednym miejscu ograniczają się do grzecznościowego „dzień dobry”, ewentualnie bliższej relacji z sąsiadem z naprzeciwka.

Podmiejskie, a więc mniejsze społeczności mają to do siebie, że są bardziej zwarte. To oznacza, że między sąsiadami szybciej wytwarzają się więzi, o które zresztą łatwiej też dbać. Poczucie wspólnoty na mniejszej przestrzeni jest po prostu silniejsze. W takich lokalnych społecznościach normą jest prośba o rzucenie okiem na nasz dobytek w trakcie urlopu, pożyczenie kosiarki lub wiertarki czy odebranie w imieniu sąsiada jego paczki przywiezionej przez kuriera.

mieszkanie z ogródkiem pod wrocławiem

Plusy mieszkania pod Wrocławiem – otwarte przestrzenie i mniejszy ruch

Życie w podmiejskiej społeczności, to również  mniejsze natężenie ruchu oraz otwarte, zielone przestrzenie na których można się zrelaksować lub uprawiać ulubiony sport. Mieszkanie w Kiełczowie obok Długołęki pod Wrocławiem prężnie rozwija się  na przykład  Lawendowa Aleja, a więc osiedle, które pochwalić może się nie tylko kortem tenisowym, ale również nawierzchnią do koszykówki, mini piłki nożnej czy piłki ręcznej. Zielona okolica Lawendowej Alei umożliwia również spacery, pikniki, jazdę na rowerze czy uprawianie jogi na świeżym powietrzu. Wolniejsze, bardziej spokojne tempo życia w takim miejscu sprawia, że człowiek funkcjonować może w mniejszym napięciu. Z kolei mniejsza ilość samochodów, a więc i ograniczone natężenie ruchu tylko to potwierdzają.

Sporym plusem są również zaprojektowane i wykonane z niezwykłą starannością nowoczesne mieszkania i domy. Lokale z własnymi ogródkami, przestrzenne i funkcjonalne zapewniają wysoki komfort życia. Co więcej od serca Wrocławia oddalone są zaledwie o 10 kilometrów, a to oznacza, że w razie potrzeby jesteśmy w stanie znaleźć się w mieście w mniej więcej kwadrans. Szybko i bez problemów.

Plusy mieszkania pod Wrocławiem – bliskość miasta i niższe koszty utrzymania

Powyższe zalety życia w okolicach podmiejskich z całą pewnością sprawiają, że przedmieścia stają się o wiele przyjemniejszymi miejscami do życia, niż było to kiedyś. Dziś deweloperzy i firmy specjalizujące się w zagospodarowaniu przestrzennym okolic podmiejskich, starają się by były one zarówno oazą spokoju, jak i miejscami w których mieszkańcom niczego nie zabraknie. Dostępność zieleni, parków, skwerów, ale i sklepów, przedszkoli czy restauracji jest więc na porządku dziennym. Nie bez znaczenia pozostają również koszty życia. Te, co do zasady bowiem są niższe, niż w mieście. Za wynajem zapłacimy mniej, tak samo jak za benzynę czy nawet jedzenie. Co więcej, gdy tylko zatęsknimy za zgiełkiem dużego miasta, wsiadając w autobus czy samochód szybko i bez problemu możemy się do niego dostać. Zaplanowanie życia w podmiejskiej miejscowości nie przeszkadza więc w podjęciu pracy czy nauki w pobliskim mieście.

Kategoria: Motoryzacja

Sprawdź:

Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac? Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac?
Kto może wypożyczyć samochód długoterminowo? Kto może wypożyczyć samochód długoterminowo?
Komu potrzebne są usługi tłumacza języków obcych? Komu potrzebne są usługi tłumacza języków obcych?
Gdzie zlecić naprawę samochodu marki Ford? Gdzie zlecić naprawę samochodu marki Ford?
© 2019 Opolski Biznes.
Opolski biznes w jednym miejscu.