Jaki internet w niemczech wybrać?

W dzisiejszych czasach bez Internetu ani rusz. Ciężko wyobrazić sobie codzienną pracę oraz chwile relaksu bez możliwości połączenia się z siecią, sprawdzenia najnowszych wiadomości ze świata, czy też obejrzenia ulubionego serialu.

Równie trudno może być żyć poza granicami ojczyzny, gdzie znajdują się najbliżsi, bez możliwości skontaktowania się z nimi – zadzwonienia lub pisania poprzez komunikatory. Z tego też powodu przed przeprowadzką do Niemiec warto zastanowić się, jaki Internet oraz konkretny pakiet wybierzemy.

Najpopularniejsi dostawcy Internetu w Niemczech – co oferują?

Rynek Internetu w Niemczech może na pierwszy rzut oka wydawać się skomplikowaną siatką połączeń. Powodem takiego stanu rzeczy jest mnogość rodzajów łącza internetowego oraz ofert od różnych dostawców, którzy to znów wykorzystują usługi trzech głównych sieci komórkowych w Niemczech: Telekom, Vodafone i O2. Największą popularnością cieszą się jednak dwaj dostawcy – Vodafone i Telekom, czyli znane nam w Polsce T-Mobile. Przyjrzeliśmy się ich ofercie.

Vodafone

Operator znany jest ze swojego świetnego zasięgu dla sieci LTE, co wyróżnia go na tle konkurencji. Firma posiada oferty dla czterech prędkości: 16 MB/s, 50 MB/s, 100 MB/s oraz 250 MB/s, gdzie ceny po upływie roku od podpisania umowy wynoszą kolejno: 29,99€, 34,99€, 39,99€ oraz 49,99€. Należy pamiętać także o ewentualnym koszcie za aktywację routera WiFi (49,55€), ale sam sprzęt jest przyznawany przez firmę bez dodatkowych opłat.

Telekom

W przypadku tego operatora ponownie możemy powiedzieć o wysokiej jakości zasięgu LTE. W ofercie mamy te same prędkości, jednak ich cena przez pierwsze pół roku trwania umowy wynosi wyłącznie 19,95€. Następnie musimy liczyć się z podwyżką w granicach 34,95-54,95€ w zależności od pakietu. Router w tym przypadku kosztuje 5,95€, a jego aktywacja 69,95€.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru oferty

Znalezienie najlepszej oferty nie jest najprostsze, zwłaszcza na niemieckim rynku. Spowodowane jest to szerokim wachlarzem opcji dodatkowych oraz uwarunkowań, na które należy spojrzeć przed podpisaniem umowy. Pozwoli to ustrzec się przed niepożądanymi opłatami lub też kłopotami z połączeniem i zasięgiem.

Przygotowaliśmy listę dodatkowych wskazówek na czas poszukiwań oferty, dzięki czemu będą wiedzieć Państwo, na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru operatora Internetu dla siebie oraz domowników:

  • dodatkowa płatność za aktywację routera (o której wspomnieliśmy w omawianych ofertach operatorów) oraz jego wysyłkę można pominąć zaopatrując się we własny router;
  • podłączenie internetu bez telefonu stacjonarnego, jeżeli go po prostu nie potrzebujemy. jeżeli łącze telefoniczne jest wiec zbędne należy zrezygnować z opłaty ryczałtowej za telefon (telefonkarte);
  • wielkość pakietu jest także bardzo ważna, a dzięki dostosowaniu jej do codziennych wymagań osób korzystających z niego ułatwi znalezienie idealnej oferty. Przykładowo – dla surfujących po sieci wystarczy 16 Mbit/s, a dla fanów serwisów streamingowych przyda się pakiet minimum 25 Mbit/s.

Nasza uwaga nie może jednak kończyć się po znalezieniu oferty. Przed podpisaniem umowy także sprawdźmy czy nie ma tam ukrytych zapisów i opłat. Ważna jest także kwestia szybkości łącza internetowego oraz obowiązujących ewentualnie limitów, czyli jakie koszty należy ponieść w razie ich przekroczenia.

teleberlin kontakt

Korzystna oferta, dzięki Teleberlin

Niemiecki rynek telekomunikacyjne jest naprawdę szeroki. Każdy może znaleźć korzystną ofertę dla siebie, jednakże wadą tak sporego wyboru jest prawdziwy gąszcz, w którym można się zagubić. Jak wiadomo, każda z firm będzie przyciągała atrakcyjnymi ofertami, ale są to pozorne obietnice, które należy zweryfikować. Porównywanie ofert na własną rękę może być dość uciążliwe.

Z pomocą przychodzi firma https://teleberlin.pl/kontakt/, która od wielu lat doradza swoim klientom podczas wyboru operatora telefonii komórkowej, Internetu i zakupu telefonu komórkowego. W jednym miejscu możemy skorzystać nie tylko z cennego wsparcia, ale także pomocy podczas poszukiwań. Wystarczy wskazać najważniejsze dla nas aspekty, a fachowcy z Teleberlin zajmą się resztą.

Warto przy okazji wspomnieć, że firma jest autoryzowanym przedstawicielem: Vodafone, Otelo, O2, T-Mobile, Congstar, Mobilcom-Debitel, Ay Yildiz, Yourfone, 1&1 oraz wielu innych operatorów.

Doświadczenie w kontakcie z operatorami pozwoliło poszerzyć ofertę o dokonanie wszelkich formalności. Kompleksowe usługi w Teleberlin od lat cieszą się wśród Polonii zamieszkałej w Berlinie sporą popularnością.

Kategoria: Oferty firm

Sprawdź:

Jak działają karty-klucze do hotelu? Jak działają karty-klucze do hotelu?
Przepisy dotyczące pracy na wysokości – czy pracodawcy naprawdę znają swoje prawne obowiązki w zakresie ochrony swoich pracowników? Przepisy dotyczące pracy na wysokości – czy pracodawcy naprawdę znają swoje prawne obowiązki w zakresie ochrony swoich pracowników?
Urządzenie pomiarowe do maszyn z serii TMPO – co warto o nich widzieć Urządzenie pomiarowe do maszyn z serii TMPO – co warto o nich widzieć
Nauka ponownego oddychania po Covid – poznaj opinię ekspertów Nauka ponownego oddychania po Covid – poznaj opinię ekspertów
Opolski biznes w jednym miejscu.