Jak prawidłowo zaprojektować oświetlenie LED w biurze?

oświetlenie ledowe biuraDobranie odpowiedniego oświetlenia LED zależy przede wszystkim od miejsca, w którym ma być zamontowane. Każda przestrzeń ma swoje specyficzne cechy i przeznaczenie, według którego decyduje się, jakiego rodzaju światło będzie tam najlepsze. W tym artykule skupiamy się na tym, jak wybrać oświetlenie do biura – jakie powinno ono być i co trzeba wziąć pod uwagę. Wbrew pozorom wybór prawidłowego oświetlenia wymaga zwrócenia uwagi na wiele detali, dlatego zapraszamy do lektury.

Oświetlenie biurowe LED

W każdym miejscu, w którym jest montowane, oświetlenie biurowe LED ma za zadanie przede wszystkim rozjaśnić widoczność. Jednak każdy obszar ma swoje cechy specyficzne oraz pewne wymagania, którym trzeba sprostać, wybierając rodzaj oświetlenia. W przypadku biura chodzi tutaj o zadbanie przede wszystkim o komfort pracowników, a także o funkcję estetyczną danego światła. Biorąc pod uwagę fakt, że pracownicy spędzają w biurze średnio osiem godzin każdego dnia roboczego, niezbędne jest zapewnienie im odpowiednich warunków do wygodnej pracy.

Oświetlenie LED w biurze powinno być bezpieczne dla wzroku pracowników. Nie powinno wywoływać niepożądanych reakcji ani męczyć oczu. Dlatego wybierając światło do biura, warto pamiętać o tym, aby miało ono odpowiedni odcień i charakteryzowało się bezinwazyjnymi promieniami. Wbrew pozorom oświetlenie ma ogromne znaczenie dla samopoczucia i źle dobrane powoduje ból oczu, co z kolei dekoncentruje. Wówczas spada produktywność w pracy, ponieważ pogarsza się ogólne samopoczucie.

Funkcja estetyczna

Oprócz wpływu na samopoczucie i efektywność w pracy światło oddziałuje również na poczucie estetyki pracowników. To z kolei również ma wpływ na to, czy pracownicy dobrze czują się w danym biurze, czy nie. Na pewno należy pamiętać o tym, aby światło było dobrze dobrane do całego wystroju danego biura. Chodzi tutaj o uzyskanie takiego efektu, dzięki któremu oświetlenie LED będzie tworzyło całość z takimi elementami jak meble czy kolor ścian i podłóg i nie będzie się wyróżniało. Na pewno warto wybrać takie światło, które pobudza, ponieważ wówczas sprawniej się pracuje. Nie powinno to być zatem oświetlenie zbyt ciepłe, ale nie powinno być też zbyt białe, ponieważ wówczas oślepia i nie pozwala się skupić.

Oprócz tego warto wziąć pod uwagę również to, że światło może w ładny sposób podkreślać istotne dla firmy przedmioty czy świadectwa. Wszelkie dyplomy czy statuetki można oświetlić delikatnymi lampkami, które zwracają uwagę na wyróżnienia, a jednocześnie tworzą elegancką dekorację, która świetnie sprawdzi się, na przykład, w korytarzu lub w pobliżu recepcji, ale nie tylko.

Lampy LED do biura

Oświetlenie LED

Jeśli zastanawiasz się, jakiego rodzaju oświetlenie wybrać, na pewno warto postawić na oświetlenie ledowe biura. Dlaczego? Ponieważ jest ono nieporównywalnie lepsze pod wieloma względami. Po pierwsze, jest znacznie zdrowsze dla wzroku ludzi – nie męczy oczu i nie naraża ich na promieniowanie UV, które znajduje się w tradycyjnych, coraz rzadziej używanych oświetleniach. Oprócz tego oświetlenie biurowe LED jest stabilne, dzięki czemu nie miga i tym samym nie rozprasza pracowników. Oprócz zalet tego oświetlenia, które wpływają na samopoczucie i zdrowie pracowników, ten typ oświetlenia ma znacznie więcej plusów.

Oświetlenie ledowe jest znane jako bardzo tanie i faktycznie takie jest. Używając go, można wydać na tę energię około 70% mniej, niż za standardowe i znacznie bardziej szkodliwe światło. Energooszczędność łączy się tutaj również z działaniem dla dobra środowiska – im mniej energii jest spożytkowanej, tym środowisko jest zdrowsze. Oprócz tego oświetlenie ledowe nie emituje ciepła tak, jak robią to tradycyjne źródła światła. Dzięki temu w pomieszczeniu nie jest odczuwane dodatkowe ciepło, które często wpływa na senność pracowników i spadek energii.

Dobre oświetlenie do biura to takie, które jest przyjemne i zdrowe dla wzroku i które podczas pracy nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie – pobudza i dodaje energii. Tak działa jasne, wyraźne oświetlenie LED, dlatego warto je wypróbować absolutnie w każdej firmie. Występuje w wielu odcieniach, dlatego można je bez problemu dopasować do aranżacji każdego biura, a do tego jest energooszczędne.

Kategoria: Aktualności

Sprawdź:

Poznaj korzyści z założenia pompy ciepła w swoim domu! Poznaj korzyści z założenia pompy ciepła w swoim domu!
Nowoczesne metody zarządzania bezpieczeństwem informacji Nowoczesne metody zarządzania bezpieczeństwem informacji
Jak poprawić rozwój u dwulatków? Jak poprawić rozwój u dwulatków?
Jak wybrać odpowiednie łóżko dla chorego leżącego? Jak wybrać odpowiednie łóżko dla chorego leżącego?
Opolski biznes w jednym miejscu.