Ile kosztuje program do wystawiania faktur?

Programy do fakturowania online są ogromnym ułatwieniem dla firm zajmujących się samodzielnie wystawianiem faktur i prowadzeniem własnej księgowości, oferując funkcje dopasowane do potrzeb zarówno małych, jak i średnich firm. Zależnie od wybranego programu możesz zyskać dostęp do wielu praktycznych funkcji usprawniających proces fakturowania, a nawet opcję obsługi działu sprzedaży dzięki wbudowanemu programowi CRM. Programy do fakturowania online obsługiwane są na podstawie abonamentów miesięcznych. Który ma obecnie najlepszy stosunek ceny do oferty? Analizując kilka najbardziej popularnych pozycji sprawdziliśmy ile kosztuje dobry program do wystawiania faktur online.

Melpe – fakturowanie i szanse sprzedaży

Program Melpe istnieje na rynku stosunkowo krótko, ale dzięki rozbudowanej funkcjonalności zaskarbił sobie popularność wśród szerokiego grona odbiorców. To oprogramowanie do faktur online jest dedykowane dla małych i średnich firm poszukujących programu umożliwiającego szybkie wystawianie wszystkich rodzajów faktur i dokumentów sprzedażowych, przesyłanie faktur online, generowanie plików JPK, wystawianie faktur w obcej walucie, korzystanie z wbudowanych funkcji windykacyjnych, pobieranie danych kontrahentów z bazy GUS oraz ich weryfikację na białej liście podatników VAT.

Koszt? Melpe można przetestować przez 30 dni za darmo. Każdy kolejny miesiąc to koszt 6 zł netto – w cenie wliczony jest dostęp do wszystkich usług programu, w tym także wbudowanego CRM.

inFakt – najpopularniejszy program do fakturowania w Polsce

Przeglądając oferty programów do fakturowania oraz ich rankingi, na czele stawki według opinii użytkowników często plasuje się inFakt oferujący kilka pakietów usług fakturowania i księgowości dopasowanych do potrzeb zarówno małych, jak i większych firm. Z perspektywy samego programu do fakturowania, inFakt oferuje możliwość wystawiania różnych typów faktur w złotówkach lub walutach zagranicznych, przydzielanie uprawnień do obsługi profilu firmy dla wspólników, przesyłanie faktur online, uzupełnianie danych kontrahentów z bazy GUS, generowanie plików JPK i wiele innych.

Koszt? inFakt oferuje dostęp do ograniczonych funkcji i 3 faktur miesięcznie całkowicie za darmo lub, przy abonamencie 12 zł/miesiąc dostęp do pełnej funkcjonalności programu do fakturowania.

Fakturownia – pakiety dopasowane do potrzeb firmy

Charakterystyczną cechą programu do fakturowania online stworzonego przez Fakturownię jest mnogość funkcji, które można dopasowywać do swoich potrzeb wybierając jeden z kilku dostępnych pakietów usług. W najtańszym, za 0 zł, firma może wystawić do 3 faktur miesięcznie i korzystać z ograniczonych, podstawowych funkcji wystawiania faktur. Pakiet standardowy obejmuje m.in. nielimitowane faktury, dostęp do różnych szablonów faktur, możliwość dodania do 3 użytkowników, przesyłanie faktur online, możliwość dodania do 3 firm na jednym koncie użytkownika, opcję generowania raportów, dodawania automatycznych płatności, a także funkcję automatycznego wystawiania faktur cyklicznych.

Koszt? Powyższe funkcje to część możliwości pakietu standardowego w cenie 15,20 zł/miesięcznie. Fakturownia oferuje pakiety od 9 do 45,60 zł/miesiąc, przy czym te najbardziej rozbudowane są dopasowane do potrzeb większych firm i obejmują także szereg usług księgowych.

Faktura XL – prosty program do fakturowania

Funkcje dostępne w programie FakturaXL są po raz kolejny zależne od rodzaju pakietu, jaki wybierzesz do obsługi swojej firmy. Program jest dostępny za darmo, z możliwością wystawienia do 10 faktur miesięcznie, lub w wersji abonamentowej, która otwiera dostęp do nielimitowanych faktur i całego szeregu opcji usprawniających proces generowania dokumentów sprzedażowych. FakturaXL obsługuje wszystkie rodzaje faktur, pozwala na umieszczenie własnego logo na fakturze, umożliwia szybkie pobieranie danych firm po numerze NIP z bazy GUS, automatyczne sprawdzanie statusu podatnika na białej liście VAT, wystawianie faktur w 7 językach, wysyłkę faktur online, generowanie plików kontrolnych JPK, ewidencję sprzedaży i wiele więcej. Faktura XL daje też możliwość podjęcia współpracy z księgowym dla bardziej kompleksowej obsługi Twojej firmy.

Koszt? Według aktualnego cennika, w wersji darmowej programu możesz mieć dostęp do 10 faktur miesięcznie, natomiast w abonamentach od 8 do 18 zł/miesiąc zyskujesz nielimitowany dostęp do faktur oraz szereg usług dodatkowych dla Twojego biznesu.

Program do wystawiania faktur

Jaki program do fakturowania wybrać?

Cena powinna być jednym z ważnych, ale nie najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze programu do fakturowania. Choć zależnie od opłacanego abonamentu możesz zyskać często dostęp do wielu funkcji dodatkowych, pierwszą kwestią na jaką należy zwrócić uwagę są funkcje podstawowe niezbędne do sprawnego prowadzenia Twojej firmy i bieżącego fakturowania. Zbyt skomplikowane i rozbudowane programy z funkcjami, z których nie korzystasz mogą utrudniać działanie tak samo, jak programy nie posiadające kluczowych funkcji do obsługi faktur. Jeśli nie masz pewności, testuj programy dostępne w opcji darmowej i sprawdź z którym z nich pracuje Ci się najwygodniej.

Kategoria: Biznes

Sprawdź:

Jakie objawy u niemowlaka powinny zaniepokoić? Jakie objawy u niemowlaka powinny zaniepokoić?
Koszty rozwodu – kto, kiedy i ile musi zapłacić? Koszty rozwodu – kto, kiedy i ile musi zapłacić?
Zawroty głowy a astygmatyzm Zawroty głowy a astygmatyzm
Autoryzowane a nieautoryzowane serwisy Apple – gdzie bezpiecznie i tanio oddać macbooka do naprawy? Autoryzowane a nieautoryzowane serwisy Apple – gdzie bezpiecznie i tanio oddać macbooka do naprawy?
Opolski biznes w jednym miejscu.