Fotografia dzieci – oryginalny pomysł czy wymysł?

Wielu fotografów ma w swojej ofercie usługi skierowane do najmłodszych. I nie chodzi tu bynajmniej o fotografa, który utrwali mniejsze i większe dziecięce uroczystości – chrzty, komunie, urodziny czy wyjście do ZOO. Coraz większą popularnością cieszy się bowiem sesja noworodkowa.

Maleństwo u fotografa

Może ktoś stwierdzić, że to nadmierne stresowanie dziecka – zabrać kilkutygodniowe maleństwa do studia fotograficznego na sesję. Oczywiście można także ściągnąć fotografa do domu i poprosić o wykonanie profesjonalnej sesji na miejscu. Ale obecnie studia fotograficzne, które zajmują się fotografią dziecięcą, są przygotowane na przyjęcie tak małych gości i ich rodziców.

fotografia noworodkowa

Fotografia dziecięca pozwala utrwalać ulotne chwile dzieciństwa naszych pociech. Natomiast fotografia noworodkowa uwieczni te niezwykłe zmiany, jakie w wyglądzie dziecka zachodzą niemal z dnia na dzień, w okresie tak intensywnego rozwoju, jaki następuje w ciągu pierwszych miesięcy życia. Sesje noworodkowe wykonuje się między 5 a 12 dniem życia dziecka, a więc w okresie, kiedy najwięcej śpi i nie dokuczają mu bolesne kolki. Później możemy mówić o sesji niemowlęcej.

Odpowiedni fotograf z dobrym sprzętem nie wystarczy. Musi to być osoba z pasją, obeznana w temacie fotografii noworodkowej i dziecięcej. Dlatego polecamy śląskie studio fotograf noworodkowy wpieluszce.plto profesjonalne studio specjalizujące się w fotografii dzieci.

Dobry fotograf – dobre zdjęcia

Szukając fotografa do wykonania sesji dla noworodka, musimy upewnić się, że dane studio rzeczywiście ma po temu odpowiednie warunki. Warto więc najpierw „odsiać” rozmaite oferty, jakie znajdziemy z pewnością w internecie, a wybrane kilka miejsc osobiście odwiedzić i sprawdzić, czy są dostosowane dla małych dzieci. Studio powinno zapewniać wszystkie akcesoria – kocyki, czapeczki, łóżeczka itd. Trudno wymagać przecież, żeby rodzice jechali na sesję objuczeni dodatkowym sprzętem. Oczywiście można zabrać wybrane ubranka.

sesja noworodkowa

Studio powinno zapewnić także możliwość przewinięcia i nakarmienia dziecka w komfortowych warunkach, tak aby ani mama, ani mały model się nie stresowali. Sesja trwa od 2 do 5 godzin, a samo fotografowanie zajmuje bardzo niewiele z tego czasu – cała uwaga skoncentrowana jest na wygodzie i bezpieczeństwie dziecka.

W sali, w której odbywa się sesja, powinno być ciepło, nawet gorąco – 28 stopni Celsjusza to standard, ponieważ dziecko fotografowane jest w cienkich ubrankach lub jedynie w pieluszce, a noworodek nie potrafi sam się zagrzać tak, jak większe dziecko.

Kategoria: Biznes, Opolskie usługi

Sprawdź:

Jak zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej? Jak zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej?
Jak projektować nowoczesne przestrzenie biurowe? Jak projektować nowoczesne przestrzenie biurowe?
Jak tworzyć zespoły kreatywne i wspierać rozwój ich członków? Jak tworzyć zespoły kreatywne i wspierać rozwój ich członków?
Dlaczego warto zadbać o regularną aktualizację kopii zapasowych danych w firmie? Dlaczego warto zadbać o regularną aktualizację kopii zapasowych danych w firmie?
Opolski biznes w jednym miejscu.