Firmy spożywcze w Opolu

W Opolu swoje zakłady produkcyjne posiadają:

  • Nutricia – jest to producent żywności dla niemowląt i dzieci w Polsce. Firma należy do Grupy Danone.   Zakład produkcyjny jest największym w Europie, który produkuje żywność przeznaczoną dla niemowląt oraz dziecji, mający status środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego.
  • Zott GmbH – zakład produkcyjny wyrobów mleczarskich, który może się pochwalić bardzo zróżnicowanym asortymentem. Poza tym posiada on 20% rynku jogurtów w Polsce.
  • Animex –  jest największą na polskim rynku firmą mięsną specjalizującą się w produkcji mięsa wieprzowego, drobiowego oraz przetworów mięsnych – należy do międzynarodowego koncernu Smithfield Foods Inc.
  • Pasta Food Companyzautomatyzowany zakład produkcyjny w Opolu, który produkuje mrożone lasagne oraz dania z makaronem na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka należy do francuskiej firmy Stefano Toselli oraz spółki Ter Beke. Pasta Food Company jest pierwszą firmą z segmentu spożywczego rozpoczynającą działalność na terenie Podstrefy Opole Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Kategoria: Biznes, Informacje Tags: ,

Sprawdź:

Opolski Przemysł spożywczy Opolski Przemysł spożywczy
Opolski biznes w jednym miejscu.