Esperal Warszawa – gdzie najlepiej wykonać zaszycie alkoholowe?

Esperal to nazwa najczęściej stosowanego leku w leczeniu alkoholizmu. Substancją czynną w leku esperal jest disulfiram lub disulfid tetraetylo-tiuramu. Lek ten w skuteczny sposób modyfikuje metabolizm alkoholu, co prowadzi do znacznego zwiększenia stężenia aldehydu octowego we krwi.

W związku z tym po spożyciu alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leku Esperal występują bardzo charakterystyczne reakcje, takie jak zaczerwienienie twarzy, tachykardia, nudności i ból głowy. Leki, które działają w ten sposób, nazywane są interdyktorami i działają odstraszająco na spożycie alkoholu. Esperal wyraźnie poprawia wyniki terapii psychospołecznej (najskuteczniejszej terapii uzależnienia od alkoholu). Należy jednak podkreślić, że samo leczenie farmakologiczne nie daje 100% gwarancji na wyjście z nałogu. 

Esperal a spożywanie alkoholu

Esperal w połączeniu z alkoholem powoduje reakcje natychmiastowe. Najczęstsze z nich to:

Między 5 a 15 minutą po wypiciu alkoholu na twarzy pojawia się silne uczucie gorąca; po krótkim czasie dochodzi do intensywnego rozszerzenia naczyń krwionośnych, co powoduje charakterystyczne zaczerwienienie twarzy.

W tym samym czasie pojawia się silne rozszerzenie naczyń krwionośnych w twardówkach (białkach oczu), z niewielkim obrzękiem dolnej powieki. Wzrasta temperatura ciała, a także wyraźnie podnosi się tętno (nawet do 120-140 uderzeń na minutę). Ciśnienie krwi nie ulega zmianie, może jednak wystąpić niewielkie niedociśnienie i przyspieszony oddech.

Czasami po 30-60 minutach pojawiają się nudności, wymioty oraz znaczne niedociśnienie skurczowe i rozkurczowe. Objawom tym zwykle towarzyszy ból głowy. Jeśli dawka alkoholu jest duża, pacjent wykazuje tendencje lipotymiczne. W tym ostatnim przypadku niektórzy pacjenci pozostają nieprzytomni lub mdleją po około 30 minutach.

Do wyżej opisanych objawów dochodzi ponadto subiektywne uczucie bardzo nieprzyjemnego dyskomfortu. Dolegliwości te są tak silne, że osoba, która jest ich świadoma, a otrzymała zaszycie alkoholowe, zazwyczaj powstrzymuje się od spożywania napojów alkoholowych. Innymi słowy, zadaniem Esperalu jest skuteczne zniechęcenie osoby do spożywania alkoholu.

Wskazania do zaszycia Esperalu

Esperal jest zalecany w leczeniu alkoholizmu lub uzależnienia od alkoholu (alkoholizm przewlekły), jako wsparcie programów odwykowych. Jest to lek szeroko stosowany w ośrodkach detoksykacji alkoholowej dla alkoholików. Disulfiram jest również szeroko stosowany w leczeniu uzależnienia od kokainy.

Należy pamiętać, że lekarz powinien poinformować pacjenta, przed rozpoczęciem leczenia lekiem o możliwych reakcjach na jednoczesne spożywanie alkoholu. Dlatego konieczne jest, aby pacjent był wystarczająco zmotywowany i chętny do rozpoczęcia leczenia disulfiramem. Stosowanie leku jest przeciwwskazane w przypadku niewydolności wątroby lub nerek. 

Przebieg terapii

Schemat dawkowania Esperalu powinien być ustalony przez lekarza. Nie należy stosować leku na własną rękę i nie należy go zalecać innym osobom bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Aby rozpocząć leczenie lekiem, należy nie spożywać alkoholu przez co najmniej 24 godziny. Czas trwania leczenia jest różny i może potrwać od kilku miesięcy do kilku lat (pod nadzorem lekarza).

Esperal a inne leki

Esperal jest lekiem, który wchodzi w interakcje z innymi lekami. Disulfiram jest niewskazany w przypadku przyjmowania metronidazolu, leków zawierających alkohol lub niektórych antybiotyków. Należy skonsultować się z lekarzem w celu upewnienia się, czy inne przyjmowane leki są zgodne z lekiem Esperal.

Środki ostrożności podczas terapii

Kiedy jesteśmy poddawani leczeniu Esperalem, musimy podjąć szereg środków ostrożności. Na przykład, powinniśmy unikać stosowania sosów (takich jak musztarda czy ketchup), ponieważ zawierają one niewielkie ilości octu winnego. Wiele produktów spożywczych zawiera niewielkie ilości alkoholu lub octu. Należy unikać nawet gotowania z alkoholem, ponieważ wbrew temu, co sądzi wiele osób, nie wyparowuje on całkowicie. Warto zwrócić uwagę także na perfumy oraz inne stosowane kosmetyki, które bardzo często mają w składzie alkohol. Każdy kontakt z substancją alkoholową jest wysoce niewskazany. 

Zaszycie alkoholowe w Warszawie

Popularną metodą przyjmowania leku jest zaszycie alkoholowe. Jeśli jesteśmy gotowi na wszywkę alkoholową, warto udać się do profesjonalnego ośrodka, który zajmuje się zaszyciami alkoholowymi w Warszawie. Jednym z nich jest Surgery Clinic położony w ścisłym centrum stolicy. 

W Surgery Clinic szanujemy Twoją prywatność i zadbamy o to, by zabieg zaszycia przebiegł dyskretnie oraz bezboleśnie. 

Kategoria: Informacje

Sprawdź:

Rehabilitacja dla dzieci – dlaczego jest ważna w prawidłowym rozwoju dziecka? Rehabilitacja dla dzieci – dlaczego jest ważna w prawidłowym rozwoju dziecka?
Romantyczna kolacja we dwoje  – dlaczego warto zdecydować się na restaurację z ogródkiem? Romantyczna kolacja we dwoje – dlaczego warto zdecydować się na restaurację z ogródkiem?
Lut do mosiądzu – jakie ma właściwości łączące? Lut do mosiądzu – jakie ma właściwości łączące?
Edukacja twojego dziecka przez zabawę – pozaj rolę drewnianych zabawek montessori w rozwoju dziecka Edukacja twojego dziecka przez zabawę – pozaj rolę drewnianych zabawek montessori w rozwoju dziecka
Opolski biznes w jednym miejscu.