Czym kierować się przy wyborze salonu fryzjerskiego?

Wiele osób chodzi do tego samego fryzjera niemalże przez całe życie. Zmiana miasta, odejście fryzjera na emeryturę, niezadowolenie z efektów pracy: czasami przychodzi taki moment, kiedy, czy to z własnej woli czy też nie, musimy zmienić lub po prostu wybrać nowy salon. Co jednak warto wziąć pod uwagę, by nasz wybór nie okazał się fiaskiem? Poniżej kilka wskazówek, czym powinniśmy się kierować przy wyborze salonu fryzjerskiego.

Jak mądrze wybrać?

Wydawałoby się, że jeśli za usługę zapłacimy więcej, możemy jednocześnie liczyć na lepszy efekt. Niestety, nie zawsze jakość idzie w parze z ceną i nawet płacąc za ścięcie włosów naprawdę dużo, możemy być niezadowoleni z rezultatów.

Co wyróżnia dobry salon fryzjerski?

  • Mycie i układanie włosów: jeśli decydujesz się na wizytę u nowego fryzjera, na początek poproś jedynie o umycie i ułożenie włosów lub o drobne, nieznaczące cięcie. Już dzięki tak prostej usłudze można dowiedzieć się wiele o personelu, jego zaangażowaniu i traktowaniu klienta, a także o produktach, których używa się w salonie czy o opiniach innych klientów.
  • Traktowanie klienta: bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak personel fryzjera traktuje klienta, np. czy jest to ta sama osoba, która wykonuje wszystkie czynności wokół Twojej głowy, czy też przy każdej usłudze przechodzisz od jednego do drugiego pracownika, co sprawia, że czujemy się niczym na taśmie w fabryce fryzur. Sprawdź również, czy w salonie dostępne są aktualne czasopisma fryzjerskie, które mogą być inspiracją dla klientów.
  • Indywidualne podejście: Dobrego fachowca można rozpoznać nieraz już po krótkiej rozmowie telefonicznej lub twarzą w twarz. Sprawdź też, czy fryzjer udzieli Ci osobistej porady, czy dana fryzura będzie do Ciebie pasować (nie wszystkie fryzury wyglądają tak samo na wszystkich twarzach). Fryzjer z powołania nie będzie bał się odważnych rozwiązań, weźmie pod uwagę całościowy wygląd klienta, jego kształt twarzy, styl bycia i ubierania, proponując takie rozwiązania, które będą w idealnej harmonii z jego ciałem i duchem.
  • Higiena: w salonie fryzjerskim używa się wielokrotnie tych samych przyborów, warto więc sprawdzić, czy wszystko jest czyste i czy przestrzegane są podstawowe standardy higieny, zarówno w samym salonie, jak i przez osoby w nim pracujące.
  • Produkty: Podczas oględzin nowego salonu fryzjerskiego warto zwrócić uwagę na stosowane w nim produkty. Nie bez znaczenia jest przecież to, czy są to kosmetyki z górnej, średniej czy też z niższej półki, ponieważ wiąże się to z ilością konserwantów, które znajdą się na naszej głowie.
  • Ceny: Z pewnością bardzo ważne jest, aby ceny współgrały z jakością usług.
  • Opinie o salonie: Nie lekceważ opinii o salonie, które znajdziesz w mediach społecznościowych, na stronach internetowych. Weź pod uwagę rekomendacje znajomych o podobnych wymaganiach życiowych.
  • Doskonalenie w sztuce: Jeśli wchodzisz do salonu i widzisz na jego ścianach dyplomy i certyfikaty (i starsze, i aktualne), to znak, że ten specjalista nie przegapi żadnego szkolenia po to, by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Takiemu fryzjerowi można po prostu zaufać.
  • Promowanie: O salonach fryzjerskich możesz również zasięgnąć informacji w lokalnych czasopismach z ogłoszeniami dla fryzjerów. Ten rodzaj promocji pokazuje salony, które inwestują w swój rozwój i mają silną markę firmy.
  • Oczekiwanie na wizytę to dobry znak: Jeśli już zapadła decyzja, do którego fryzjera w mieście pójdziesz, nie wpadaj w panikę, jeśli powiedzą Ci, że nie mają wolnego miejsca w kalendarzu przez dwa tygodnie. Fryzjerzy, którzy mają tak napięty grafik, są bez wątpienia najbardziej rozchwytywani, to podstawowy wyznacznik tego, że wykonują zabiegi wysokiej jakości. Takie salonu cieszą się stałą klientelą, która wraca za każdym razem, gdy tylko nadejdzie czas farbowania czy strzyżenia. Uzbrój się w cierpliwość i po prostu poczekaj na Twój dzień.

Pod uwagę należy zatem wziąć wiele czynników. Jeśli zależy nam na dobrym efekcie, nie należy się spieszyć i pochopnie podejmować decyzji. Wielu dobrych fachowców jest głównie w większych miastach. Ale nie trzeba wcale jechać do centrum Wrocławia, by trafić pod nożyczki profesjonalistów. Dobrym wyborem dla mężczyzn jest np. fryzjer męski we Wrocławiu na Krzykach.

Kategoria: Ogłoszenia

Sprawdź:

Jaka jest rola rehabilitacji po udarze? Jaka jest rola rehabilitacji po udarze?
Pomoc przy montażu rampy przeładunkowej – do kogo się zgłosić? Pomoc przy montażu rampy przeładunkowej – do kogo się zgłosić?
Poznaj 5 powodów, dla których warto budować domy pasywne Poznaj 5 powodów, dla których warto budować domy pasywne
Trudności z utrzymaniem koncentracji u seniora – kiedy warto skonsultować się z lekarzem? Trudności z utrzymaniem koncentracji u seniora – kiedy warto skonsultować się z lekarzem?
Opolski biznes w jednym miejscu.