Czy Wilanów to dzielnica dobra do zamieszkania?

Życie w centrum Warszawy może i oznacza możliwość korzystania z wielu atrakcji, a także lokali handlowych i gastronomicznych, ale równocześnie oznacza hałas, ruch, a także brak odpoczynku od bieżących spraw stolicy.

O wiele bardziej atrakcyjne wydaje się mieszkanie nie obrzeżach Warszawy – zwłaszcza na cieszącym się coraz większą popularnością Wilanowie.

Wilanów to najbardziej zróżnicowana dzielnica Warszawy. Jeszcze do niedawna nie była tak popularna jak dzisiaj, a mieszkańcy stolicy decydowali się raczej na kupno mieszkań w centrum. Dlaczego jednak warto rozważyć mieszkanie na Wilanowie? Czym wyróżnia się ta dzielnica i jakie ma zalety?

Wilanów na przestrzeni lat

Wilanów jest uznawany za najbardziej dynamicznie rozwijającą się dzielnicę Warszawy. Widać to zwłaszcza po liczbie mieszkańców, która na przestrzeni piętnastu lat wzrosła o ponad połowę. Aktualnie na Wilanowie budowane są nowe, luksusowe osiedla z dostępem do prywatnych ogródków, a także powstaje baza lokali gastronomicznych, a także handlowo-usługowych.

W międzyczasie w dzielnicy otwierają się liczne przedszkola, żłobki, a także szkoły i to nie tylko prywatne. Również na inwestycję decydują się przedsiębiorcy, oferujący coraz to nowe miejsca pracy. 

Wilanów jest także doskonale skomunikowaną dzielnicą z centrum miasta. Mieszkańcy mają dostęp do komunikacji miejskiej, podmiejskich pociągów, a także niedaleką odległość do metra, którym dojadą do centrum Warszawy. Z racji tego, że jest to stosunkowo nowa dzielnica, to jest ona również niezwykle spokojna.

Dobre opinie o Wilanowie mają niemal wszyscy mieszkańcy Warszawy – zwłaszcza młode pokolenie, które szuka tanich mieszkań. Na Wilanowie można kupić równocześnie małe, nowoczesne mieszkania, stylowe apartamenty, a także dom w zabudowie szeregowej na zamkniętym osiedlu.

Komfort i bezpieczeństwo mieszkając na Wilanowie

Mieszkańcy Warszawy bardzo często określają Wilanów jako jedną z najbezpieczniejszych dzielnic w stolicy. Z pewnością stanowi to kolejną zaletę, dla której warto przeprowadzić się na spokojne, nowe osiedla. Deweloperzy nie tylko decydują się na budowę zamkniętych osiedli, bez możliwości wstępu osobom z zewnątrz, ale również instalują na nich kamery monitoringu oraz zapewniają całodobową ochronę.

O bezpieczeństwo i komfort dbają także sami mieszkańcy Wilanowa. To oni wykazują duże zainteresowanie wyglądem swojego otoczenia, a także roślinnością i dostępnością do licznych udogodnień, z których do tej pory mogli korzystać jedynie mieszkańcy dzielnic mieszczących się w centrum stolicy.

Nowe domy Wilanów powstają przede wszystkim ze względu na szerokie zainteresowanie mieszkańców. Wynika to nie tylko z faktu bliskiej odległości do terenów zielonych, ale również przez dobrą komunikację z centrum Warszawy. Z Wilanowa do serca stolicy dojedziemy przede wszystkim autobusem, ale w niedalekiej przyszłości ma powstać linia tramwajowa.

mieszkania wilanów

Cisza i spokój, czyli dlaczego warto mieszkań na Wilanowie

Wilanów to przede wszystkim rozległe tereny zielone, sprzyjające spacerom oraz rekreacji. Ogromne połacie zieleni zostały świetnie wkomponowane w architekturę dzielnicy w postaci parków, a w niedalekiej odległości znajdują się lasy idealne do weekendowego spędzania czasu. Bliskość terenów rekreacyjnych przyciąga zwłaszcza osoby młode bądź rodziców, pragnących wychowywać dzieci w otoczeniu zieleni, z licznymi placami zabaw.

Cisza i spokój w Wilanowie to miła odmiana po hałasie i ruchu, występującym w centrum Warszawy. Stąd też niedaleko jest do podmiejskich miasteczek, charakteryzujących się piękną architekturą i klasyczną zabudową. Sam Wilanów może pochwalić się przepięknym Pałacem, a także ogrodem botanicznym i świeżo nasadzanymi parkami.

Miasteczko Wilanów, gdyż taką nazwę otrzymała ta prężnie rozwijająca się dzielnica, jest samowystarczalna. Mieszkańcy nie tylko mogą korzystać z licznych terenów zielonych, ale mają również do dyspozycji ogromny wybór nowo otwierających się sklepów, placówek edukacyjnych oraz powstających miejsc pracy.

Mieszkania w Wilanowie to obecnie najlepszy sposób na inwestycję w nieruchomości. Podobnie sądzą deweloperzy, dzięki którym powstają tutaj nowoczesne apartamenty, a także domy jednorodzinne i domy w zabudowie szeregowej z dostępem do prywatnego ogródka. Każdy znajdzie tutaj idealne miejsce dla siebie.

Kategoria: Wydarzenia

Sprawdź:

Jak działają karty-klucze do hotelu? Jak działają karty-klucze do hotelu?
Przepisy dotyczące pracy na wysokości – czy pracodawcy naprawdę znają swoje prawne obowiązki w zakresie ochrony swoich pracowników? Przepisy dotyczące pracy na wysokości – czy pracodawcy naprawdę znają swoje prawne obowiązki w zakresie ochrony swoich pracowników?
Urządzenie pomiarowe do maszyn z serii TMPO – co warto o nich widzieć Urządzenie pomiarowe do maszyn z serii TMPO – co warto o nich widzieć
Nauka ponownego oddychania po Covid – poznaj opinię ekspertów Nauka ponownego oddychania po Covid – poznaj opinię ekspertów
Opolski biznes w jednym miejscu.