Co wyróżnia biżuterię marki Swarovski?

Austriacka firma Swarovski znana jest na całym świecie z produkcji wyrobów jubilerskich ze szkła. Niezwykłe piękno biżuterii tej marki powoduje, że cieszy się ona niesłabnącą popularnością. Precyzja wykonania, a także różnorodność wzorów i kolorów wyrobów jubilerskich firmy Swarovski powoduje, że żadna z pań nie może przejść obok nich obojętnie. Niezwykły urok kolczyków, naszyjników i bransoletek przyciąga uwagę kobiet i powoduje, że są one przedmiotem pożądania wielu z nich. Biżuteria Swarovski jest niezwykle dekoracyjna, piękna, uchodzi za ekskluzywną, dlatego doskonale sprawdzi się na szczególne okazje.

Historia firmy Swarovski

Firma Swarovski została założona w 1895 roku przez czeskiego rzemieślnika Daniela Swarovskiego. Pierwszą jej siedzibą było miasto Wattens, położone w Tyrolu w Austrii, a logiem szarotka alpejska, którą zamieniono później na stylowego łabędzia. Założyciel firmy urodził się w małym miasteczku Bohemia położonym na północy Czech. Jego ojciec był rzemieślnikiem trudniącym się cięciem szkła i właścicielem niewielkiej firmy szlifierskiej. To w zakładzie ojca Daniel stawiał pierwsze kroki w zawodzie. W roku 1892 roku opatentował maszynę elektryczną do obróbki i cięcia szkła. Następnie wszedł w spółkę ze szwagrem mieszkającym w Austrii i wspólnie założyli fabrykę kryształów w Wattens. Daniel nieustannie doskonalił technikę szlifowania szkła, osiągając niezwykłe efekty, które do dzisiaj są chronione przed konkurencją. Do rozwoju firmy przyczynili się wkrótce również synowie Daniela Wilhelm, Friedrich i Alfred. Ambicją rodziny stało się stworzenie idealnego kryształu. W trosce o rozwój w 1919 roku powstaje spółka Tyrolit Group zajmująca się produkcją narzędzi szlifierskich oraz Swareflex produkujący między innymi reflektory LED, reflektory drogowe, a także Swarovski Optik.

Biżuteria Swarovski w świecie mody

Kolejnym krokiem firmy Swarovski jest wkroczenie do świata mody. Domy mody Chanel i Schaparelli projektowały kreacje ozdobione kryształkami, wykorzystując do tego niezwykle piękne produkty firmy Swarovski. Projektantki zachwyciły się mieniącymi się kryształami i zaczęły nimi ozdabiać swoje eleganckie, a jednocześnie proste suknie. Kobiety chciały błyszczeć, a biżuteria Swarovski spełniała to marzenie. Obecnie ozdoby austriackiej marki można spotkać niemal na wszystkich kontynentach. Firma specjalizuje się nie tylko w produkcji biżuterii, lecz także elementów dekoracyjnych, lornetek, reflektorów oraz szkieł kontaktowych. Kolejnym krokiem milowym w jej rozwoju było stworzenie przez wnuka Daniela Manfreda Swarovskiego dla Christiana Diora metody „Aurora Borealis”, polegającej na pokrywaniu diamentów od spodu metalem, co powodowało, że nabierały one blasku tęczy. Firma wprowadziła do sprzedaży sztuczne kamienie o nazwie cyrkonia, które doskonale imitowały diamenty. To spowodowało, że niezamożne osoby mogły sobie pozwolić na kupno tego rodzaju biżuterii. Do dziś firma doskonale się rozwija, a rodzina sprawuje całkowitą kontrolę nad koncernem, który nie tylko produkuje wyroby jubilerskie, ale również wyroby kryształopodobne, kryształy, narzędzia szlifierskie, reflektory, lornetki i szkła kontaktowe.

zegarek z kryształami swarovskiego

Jakie cele stawia sobie firma Swarovski?

Istnienie przez wiele lat firmy Swarovski jest dowodem na jej nieustanny rozwój i spełnianie potrzeb rynku jubilerskiego. Odpowiada ona na zmieniające się potrzeby i gusty klientów. Jej celem jest nieustanny rozwój, a także wprowadzanie ciągle nowych wzorów. W pierwszych latach istnienia i działalności Daniel Swarovski stawiał sobie za cel osiągnięcie mistrzostwa w szlifowaniu kryształów oraz poszukiwanie innowacyjnych wzorów biżuterii, dlatego nieustannie trwał proces doskonalenia procesu ich produkcji. Odkrycie pełnej mocy wyrazistej kolorystyki jej niezmiennym celem marki Swarovski, a także wprowadzenie na rynek nowych produktów, nie tylko w branży jubilerskiej. Ogromny wpływ na sukces firmy ma współpraca z wieloma wybitnymi projektantami.

Jakie rodzaje biżuterii produkuje firma Swarovski?

Firma Swarovski oferuje szeroki wybór biżuterii. Klientki mogą kupić delikatne naszyjniki, kolczyki wykonane z różnobarwnych kryształów, pierścionki, bransoletki, a także dodatki w postaci akcesoriów ubraniowych takich jak: wieczorowe torebki, zegarki. W ofercie znajdują się także przedmioty codziennego użytku takie jak: ramki na zdjęcia, czy etui na telefony komórkowe. Firma Swarovski oferuje produkty w rozmaitych kolorach i kształtach, dzięki czemu można stworzyć niezwykle oryginalne i kobiece stylizacje. Soczyste i mieniące się kryształy powodują, że każda kobieta poczuje się w nich wyjątkowo. Biżuteria Swarovski będzie doskonałym prezentem na wyjątkowe okazje. Jej produkty sprawią radość każdej kobiecie i spełnią jej marzenie o posiadaniu wyjątkowej i oryginalnej biżuterii, pełnej blasku niezwykłych kształtów.

Kategoria: Aktualności

Sprawdź:

Jak działają karty-klucze do hotelu? Jak działają karty-klucze do hotelu?
Przepisy dotyczące pracy na wysokości – czy pracodawcy naprawdę znają swoje prawne obowiązki w zakresie ochrony swoich pracowników? Przepisy dotyczące pracy na wysokości – czy pracodawcy naprawdę znają swoje prawne obowiązki w zakresie ochrony swoich pracowników?
Urządzenie pomiarowe do maszyn z serii TMPO – co warto o nich widzieć Urządzenie pomiarowe do maszyn z serii TMPO – co warto o nich widzieć
Nauka ponownego oddychania po Covid – poznaj opinię ekspertów Nauka ponownego oddychania po Covid – poznaj opinię ekspertów
Opolski biznes w jednym miejscu.