Biznes Chiny-Opole

Czy polski przedsiębiorca może nawiązać kompleksową współpracę z chińskimi producentami i cieszyć się wzrostem swoich obrotów? Oczywiście, warunkiem jest jednak samodzielna nawiązywanie kontaktów z chińskimi firmami, producentami, sprzedawcami, dystrybutorami a także firmami, które zajmują spedycją kontenerów z towarem. Innym, prostszym rozwiązaniem jest kompleksowa współpraca z polskimi specjalistami, którzy mogą pomóc nam ściągnąć towar do Polski. Opolscy przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z takiego rozwiązania. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Znakowanie i branding

Dopełnieniem oferty firm, które zajmują się nawiązywaniem kontaktów z chińskimi przedsiębiorcami oraz ściąganie go Polski jest branding. Często zachodzi potrzeba dodatkowego brandingu (oznakowania) produktów lub ich konfekcji, która z jakichś przyczyn jest niemożliwa lub niekorzystna do wykonania bezpośrednio w fabryce.

Chińska gospodarka

Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, dopieszczane są towary zaimportowane dla klientów takich firm, w szczególności wykonywane są takie usługi jak:

 • znakowanie metodą tampondruku,
 • znakowanie metodą sitodruku,
 • znakowanie metodą laserową,
 • foliowanie na gorąco, kaszerowanie oraz sztancowanie,
 • pełną konfekcję:
  – produkcję opakowań jednostkowych z indywidualnym projektem graficznym lub neutralnych,
  – produkcja opakowań zbiorczych,
  – pakowanie (wraz z opcją zabezpieczenia towaru przed uszkodzeniem w trakcie transportu),
  – produkcja tabliczek znamionowych, stickerów, plomb, numeratorów, itp.,
  – produkcja etykiet i etykietowanie,
  – pakowanie np. w 10-paki (folia transparentna termokurczliwa),
  – paletowanie,
  – rozlewnia dla płynów wszelkiego typu 10-3000 ml.

Tego rodzaju usługi znacząco poprawiają wizerunek polskich dystrybutorów działających na naszym rynku. Pamiętajmy, że sam import z Chin jest stosunkowo wymagający i zanim podejmiemy się współpracy z jednym z polskich specjalistów pracującym z Chinami dobrze się zastanówmy i przeprowadźmy research. Import z Chin może wiązać się właściwie z każdym rodzajem towaru, obecnie najczęściej sprowadzane są drobne przedmioty, ale przedsiębiorcy chętnie sprowadzają również części do maszyn, elementy budowlane i innego rodzaju rzeczy.

O jakie rzeczy musi zadbać spedytor importujący towary z Chin?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest dokładne zbadanie potrzeb klientów, którzy chcą sprowadzać towar z Chin. Należy ustali jaki towar ma być sprowadzany, z jakiego miasta, w jakich ilościach, od jakiego producenta. Warto także zapoznać się z wymogami jakie związane są z przewozem konkretnego towaru. Często mimo stosunkowo sporej objętości kontenerów, w których towary się znajdują, nie można ich przewieźć więcej niż daną przyporządkowaną im ilość. Warto w tym miejscu dodać, że obowiązują obecnie 2 rodzaje kontenerów – o długości 6 metrów oraz o długości 12 metrów. Kontenery posiadają także specjalnie przydzieloną im jednostką pomiarową – TEU. 1 TEU to kontener o długości 20 stóp tj. 6 metrów. Tego rodzaju kontenery należą do najpopularniejszych na statkach, którymi transportowany jest towar z Chin.

Kategoria: Biznes Tags: ,

Sprawdź:

Panele szklane nad blatem kuchennym – hit czy kit? Panele szklane nad blatem kuchennym – hit czy kit?
Fotowoltaika: czy dach Twojego domu jest odpowiedni? Fotowoltaika: czy dach Twojego domu jest odpowiedni?
Nowoczesne wyposażenie produkcyjne – co wchodzi w jego skład? Nowoczesne wyposażenie produkcyjne – co wchodzi w jego skład?
Do jakich tkanin używać klej w proszku? Do jakich tkanin używać klej w proszku?
Opolski biznes w jednym miejscu.