Biznes Chiny-Opole

Czy polski przedsiębiorca może nawiązać kompleksową współpracę z chińskimi producentami i cieszyć się wzrostem swoich obrotów? Oczywiście, warunkiem jest jednak samodzielna nawiązywanie kontaktów z chińskimi firmami, producentami, sprzedawcami, dystrybutorami a także firmami, które zajmują spedycją kontenerów z towarem. Innym, prostszym rozwiązaniem jest kompleksowa współpraca z polskimi specjalistami, którzy mogą pomóc nam ściągnąć towar do Polski. Opolscy przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z takiego rozwiązania. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Znakowanie i branding

Dopełnieniem oferty firm, które zajmują się nawiązywaniem kontaktów z chińskimi przedsiębiorcami oraz ściąganie go Polski jest branding. Często zachodzi potrzeba dodatkowego brandingu (oznakowania) produktów lub ich konfekcji, która z jakichś przyczyn jest niemożliwa lub niekorzystna do wykonania bezpośrednio w fabryce.

Chińska gospodarka

Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, dopieszczane są towary zaimportowane dla klientów takich firm, w szczególności wykonywane są takie usługi jak:

 • znakowanie metodą tampondruku,
 • znakowanie metodą sitodruku,
 • znakowanie metodą laserową,
 • foliowanie na gorąco, kaszerowanie oraz sztancowanie,
 • pełną konfekcję:
  – produkcję opakowań jednostkowych z indywidualnym projektem graficznym lub neutralnych,
  – produkcja opakowań zbiorczych,
  – pakowanie (wraz z opcją zabezpieczenia towaru przed uszkodzeniem w trakcie transportu),
  – produkcja tabliczek znamionowych, stickerów, plomb, numeratorów, itp.,
  – produkcja etykiet i etykietowanie,
  – pakowanie np. w 10-paki (folia transparentna termokurczliwa),
  – paletowanie,
  – rozlewnia dla płynów wszelkiego typu 10-3000 ml.

Tego rodzaju usługi znacząco poprawiają wizerunek polskich dystrybutorów działających na naszym rynku. Pamiętajmy, że sam import z Chin jest stosunkowo wymagający i zanim podejmiemy się współpracy z jednym z polskich specjalistów pracującym z Chinami dobrze się zastanówmy i przeprowadźmy research. Import z Chin może wiązać się właściwie z każdym rodzajem towaru, obecnie najczęściej sprowadzane są drobne przedmioty, ale przedsiębiorcy chętnie sprowadzają również części do maszyn, elementy budowlane i innego rodzaju rzeczy.

O jakie rzeczy musi zadbać spedytor importujący towary z Chin?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest dokładne zbadanie potrzeb klientów, którzy chcą sprowadzać towar z Chin. Należy ustali jaki towar ma być sprowadzany, z jakiego miasta, w jakich ilościach, od jakiego producenta. Warto także zapoznać się z wymogami jakie związane są z przewozem konkretnego towaru. Często mimo stosunkowo sporej objętości kontenerów, w których towary się znajdują, nie można ich przewieźć więcej niż daną przyporządkowaną im ilość. Warto w tym miejscu dodać, że obowiązują obecnie 2 rodzaje kontenerów – o długości 6 metrów oraz o długości 12 metrów. Kontenery posiadają także specjalnie przydzieloną im jednostką pomiarową – TEU. 1 TEU to kontener o długości 20 stóp tj. 6 metrów. Tego rodzaju kontenery należą do najpopularniejszych na statkach, którymi transportowany jest towar z Chin.

Kategoria: Biznes Tags: ,

Sprawdź:

Proekologiczne oszczędzanie Proekologiczne oszczędzanie
Rodzinny wyjazd busem na wakacje. Dlaczego taki wyjazd jest opłacalny? Rodzinny wyjazd busem na wakacje. Dlaczego taki wyjazd jest opłacalny?
Jak skrócić czas rekonwalescencji? Jak skrócić czas rekonwalescencji?
Czym zajmuje się agencja reklamowa? Czym zajmuje się agencja reklamowa?
© 2019 Opolski Biznes.
Opolski biznes w jednym miejscu.